En büyük Çek Yayınevi Albatros Media Türk Ortaklarını Arıyor

En büyük Çek Yayınevi Albatros Media Türk Ortaklarını Arıyor


ČeskoTurecko / ÇekTürk, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük yayınevi Albatros Media a.s ile iş birliği yapıyor! ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak,  Albatros Media a.s.’nın kaliteli çocuk kitaplarının Türkçe yayın hakkını satın almak isteyenuzun vadeli ortaklar bulması için profesyonel destek sunmaktan ve Türk yayıncılarla sağlıklı iletişim kurmalarını sağlamaktan mutluluk duyacağız. Bize ulaşın: info@cekturk.com

Albatros_Media_Logob4u_publishing_cekturk_turkiye_cekya

68 yıllık deneyime sahip, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük yayınevi Albatros Media a.s., Türk ortaklarını arıyor! Albatros Media a.s., öncelikle B4U Publishing Yayıncılık’ın özgün kitapları olmak üzere, tüm kitaplarının çeviri haklarını Türk yayıncılara sunuyor. Özellikle yenilikçi ve kurgu dışı çocuk kitapları üzerine odaklanan B4U Publishing Yayıncılık, Albatros Media’nın 15 yayınevi markasından biri. B4U Publishing Yayıncılık hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Albatros_Media_Katalog_ÇekTürk  cekturk_albatros_media_cekya_turkiye

 

Albatros_Media_Cek_Yayinevi

Albatros Media Telif Hakları 2016-2017 Kataloğu

 • Albatros Media a.s.’nın telif hakkı kataloglarını görmek için tıklayınız.
 • Albatros Media a.s ‘nin resmi websitesini görüntülemek için tıklayınız.
Albatros Media kitaplarının etkileyici dünyasına hoş geldiniz!

 • Kitaplar, çocukların hayal gücünü geliştirmek, gelişimlerini desteklemek ve onlarda merak uyandırmak üzere tasarlanmıştır.
 • Canlı illüstrasyonlar, yeni formatlar ve kolay anlaşılır metinler, kitapları tüm uluslararası pazarlar için çekici kılmaktadır.
 • Çocuk edebiyatının yayın yelpazesi; küçük çocuklar için katlanmış kitaplar ve şiirler, okumaya yeni başlayanlar için masallar ve çocuk kitapları, eğlenceli eğitim ve öğretim kitapları, dedektif hikayeleri ve çizgi romanlar, capcanlı illüstrasyonlar ve daha ileri seviye seçici okurlar için hikayeler.

Albatros_Media_Katalog_ÇekTürk

 • Albatros Media a.s.’nın çeviri hakları tüm dünyada 200’ün üzerinde yabancı şirkete satıldı. Albatros Media’dan çeviri haklarını satın alan dünya çapında önde gelen yayınevleri: Penguin Random House, Hachette (Fransa), Sterling Publishing (ABD), Quatro Group (ABD), De Agostini (İtalya), Ravensburger (Almanya), MANN, IVANOV ve FERBER (Rusya), CITIC Press Corporation (Çin) ve daha birçokları…
 • Albatros Media a.s.’dan telif hakkı alınan kitapların her yıl toplamda 800.000’den fazla basımı yapılıyor.
 • Çeviri haklarının ve kitapların satılması veya ortak basım olarak yayınlanan uluslararası kitapların dağıtımı
 • Albatros Media a.s. sadık ve donanımlı okuyucu kitlesine sahiptir.
Albatros Media a.s. : Çek Cumhuriyeti’nin 68 yıllık yayınevi

albatros_media_cek_cumhuriyeti_ticaret_firsatlari

– Çocuklardan yetişkinlere kadar geniş bir kitleyi hedefleyen Albatros Media a.s. Çek Cumhuriyeti’nin en büyük yayın grubudur.

-Albatros Media a.s., bünyesindeki yayınlarının bastığı kitap sayısı her yıl artmakta; 2016 yılında yaklaşık 1.700 kitap basılmış ve Çek Cumhuriyeti’nde yaklaşık 1.000.000 kitap, yurt dışında ise yaklaşık 800.000 kitap satılmıştır.

– 200’den fazla çalışanı olan Albatros Media a.s.; içlerinden biri B4U Publishing Yayıncılık olmak üzere bünyesinde Çek Cumhuriyeti’nin 15 yayınevi markasını barındırıyor.

-Albatros Media Grubu’nun en önemli markası, çocuk ve genç edebiyatı konusunda uzmanlaşmış olan Albatros Yayıncılık’tır.

Albatros_Media_Katalog_ÇekTürk

-1949 yılında kurulan ve 1964 yılında Bologna Çocuk Kitap Fuarı’nın kurucu ortağı olan Albatros Media a.s., Çek edebiyat tarihi boyunca çocuklar için önemli bir rol oynamıştır.

– Albatros Media grubunun bir üyesi olan B4U Publishing Yayıncılık, 2007’de kurulmuştur ve ana hedefi kitaplarının yurtdışında satılmasıdır. 

– Albatros Media a.s., Çek Cumhuriyeti’nde ve uluslararası alanda kitap ödülleri ve adaylıklarına sahiptir.

– Çek Cumhuriyeti’nde elektronik kitap yayımlayan ilk yayınevi ve bu alanda süreli yayınları bulunan dünyadaki ikinci yayınevidir.

-Albatros Media a.s. yayıncılık dışında, lojistik ve dağıtım ağı da işletmektedir.

Albatros Media’nın Şirket Misyonu:

Albatros Media a.s.’nin bütün kitapları, hem çocukların hem de yetişkinlerin bilgi birikimlerini ve hayal dünyalarını geliştirmeye yöneliktir. Amacı bireysel, kültürel ve toplumsal gelişime katkıda bulunmaktır.

Albatros Media’nın Şirket Değerleri;

 • Kitap tutkusu
 • İnsanların hayatını zenginleştiren yayınlar
 • Etik değerlerin yayılması, eğitim, kişisel gelişim sorumluluğu
 • Çalışanlar için yaratıcı bir ortam ve motive edici koşullar
 • Adil ve etik bir yaklaşım
ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak, Çek ve Türk şirketler arasında güvenli ve sağlam ticari ilişkiler kurup sürdürmekten ve 68 yıllık geçmişi ile Çek Cumhuriyeti’nin ilk yayıncısı olan Albatros Media a.s ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bilgimiz, desteğimiz ve pazar hakimiyetimizle siz ve Albatros Media a.s. arasında uzun vadeli bir iş birliği yaratıp, bu iletişimi sürdüreceğiz. Daha fazla bilgi için ČeskoTurecko / ÇekTürk ile iletişime geçebilirsiniz!

En büyük Çek yayınevi Albatros Media’nın kitaplarının yayın hakları ile ilgileniyorsanız, tekliflerinizi ve iş koşullarınızı bize gönderebilirsiniz:
info@cekturk.com

+420 775 177 364