Dönüşüm: Prag’ın Tarihi Barı Orta Çağ Tavernasına Dönüştü

Dönüşüm: Prag’ın Tarihi Barı Orta Çağ Tavernasına Dönüştü


Meşhur Prag kalesine yakın, Çekya’nın en eski barlarından biri nasıl oldu da bizi yüzyıllar öncesine götüren bir Orta Çağ tavernasına dönüştü? 1375 yılından beri her gün öğlen 12’den geceyarısı 12’ye kadar açık olan bu bar hakkında yüzlerce söylenti ve efsane mevcut. Örneğin Rudolf’un simyacıları, dünyaca ünlü müzisyen Mozart,  17. yüzyılın celladı  Mydlář ve Çek yazar – komedyen – gazeteci Jaroslav Hašek bu Prag Orta Çağ tavernasında içkilerini yudumluyormış. Diğer taraftan da zamanın dolandırıcı ve sahtekarları da bu Prag Orta Çağ gecesi restoranını sıkça ziyaret ederlermiş.

Prag Orta Çağ gecesi rezervasyon ve sorularınız için bize info@cekturk.com adresimizden, +420 775177364 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. (WhatsApp için: +90 5354182108)

Veya aşağıdaki rezervasyon formumuzu doldurabilirsiniz: 

Prag Orta Çağ Gecesi – ÇekTürk Deneyimi ile

Biraz erken gidip (18:30) etrafı gezdik, 3 katın 3’ünü de gezik. Kurukafaları, duvardaki hayvan postlarını ve zincirlerin fotoğraflarını çektik. O andan itibaren de kendimizi Orta Çağ’da hissetmeye başladık bile! Sonrasında ise masamızdaki menülerde hoş geldin mesajı aldık! Bize karşı garsonların aynı Orta Çağ’daki gibi kaba olacaklarından, su yerine bira, şarap ve diğer içeceklerin servis edileceğinden, kocaman tabakların gözünüzü korkutmaması gerektiğinden bahseden bir yazı.

Yerlerimize dönmemiz ile, bira ve başlangıç tabağımızın gelmesi bir oldu. Bira dediysek kendi üretimleri olan özel bira. Başlangıç tabağı da hiç de öyle küçücük başlangıç tabaklarından değil, aynı Orta Çağ’daki gibi kocaman, et ve peynir dolu, çatal – bıçak kullanmaya gerek olmadan tadabileceğiniz bir tabak. E biz de Orta Çağ usulüne uygun olarak ellerle yedik!

Prag Ortaçağ gecesi, söz verildiği gibi  ilk şovu ile saat 19:00’da başladı. Önce dönemin müzikleri, sonrasında Ortaçağ dansçıları! Müzisyenler ve dansçıların uyumu harikaydı. Evet dansları bizim oryental danslarımıza benzetenler çıkabilir, dönem müziği ve kostümleri ile, resmen bir göbek dansı!

Prag Ortaçağ gecesi ateş şovları, jonglörler…

Prag Orta Çağ Gecesi – Yemek Menüleri

Bu esnada tabii Orta Çağ gecesine uygun ana yemeklerimiz de gelmişti. Orta Çağ gecesinde Türkler tarafından en çok tercih edilen ördeği denedik... Yine kocaman menüler. A la carte / fiks / çocuk menüsü / sadece içki menüsü / vejeteryan menü gibi bir çok seçenek de mevcut. Yani aslında yemeği düşünmenize bile gerek yok, tıka basa doyuyorsunuz. 🙂

Prag Orta Çağ gecesinde canlı yılan ile korku dolu anlar da yaşadık. Sorduğumuzda ise yılanların bu duruma alıştığını ve hiçbir şey yapmadığını söylediler. Gerçekten de korkulacak hiçbir tarafı yok, ancak korkan kişiler olur ise, tabii ki uzak duruyorlar, önceden iletmemiz yeterli.

Prag Orta Çağ Gecesi esnasında beni cadı olarak seçip, ruhumu çeşitli ritüeller ile temizlediler.

Prag Orta Çağ gecesi kapanışını ise hep beraber dans ederek gerçekleştirdik:

22:00’da şov bitti. Kahkahalar, güzel anlar geride kaldı ancak biz o anların etkisinden tüm akşam, hatta ertesi gün bile çıkamadık. Kapanışı ise tatlı olarak müthiş bir elmalı pay ve sıcak havalarda dondurma ile yaptık.

Orta Çağ tavernasının üstünde ise 3 süit odalı, 12 kişiye kadar kalınabilen güzel mi güzel, Orta Çağ’ın havasına uygun butik bir otel mevcut. Hem de otelde konaklayanlar için Prag Orta Çağ gecesi ücretsiz!

Prag Orta Çağ gecesi fiyat, rezervasyon ve sorularınız için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775 177 364
Whatsapp: +905354182108

Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

Çekya / Prag Gezi ve Turizm Hizmetlerimiz

turkce rehber cekturk transfer cekturk tekne turu cekturk cekturk-beer-show-czech-traditional-show-400x267-02  pragda-opera-cekturk-768x444  bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk   etkinlik bileti cekturk  ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583  prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  26cb1c551c22ee82c0dfc960c0e09e8a--glass-design-d-art images