Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi


ÇekTürk, sizlere Czech University of Life Sciences ‘ta (Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi) kaliteli ve ekonomik bir eğitim fırsatı sunmaktadır. czech university of life sciences photo ile ilgili görsel sonucu

 • Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi veya diğer Çek üniversitelerinde eğitim danışmanlığı için iletişim: info@cekturk.com , +420775177364 
 • Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi dünya sıralaması detayları için tıklayın.

Czech University of Life Sciences (Česká zemědělská univerzita v Praze) 100 seneden uzun zamandır faaliyet gösteren, köklü bir Çek devlet üniversitesidir. Üniversite, 1906 yılında Prag’daki Çek Politeknik Zirai Ziraat Fakültesi Avusturya-Macar İmparatoru Franz Joseph I‘in kararı ile kurulmuştur.

Gülşah Özgen, (Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi‘nde informatics okuyan Ebru‘nun annesi), Ocak 2021: “Her şey için çok teşekkürler. Sizlerle çalışmak çok güzeldi. Elinize, emeğinize sağlık.”

Ebru ile Prag’da yaptığımız röportaj ise aşağıda:

CULS – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,  Çek üniversitesinin en büyük fakültesidir. Her yıl 10.000’den fazla başvuru alır. Fakülte, üniversitenin en fazla tercih edilen fakültelerinden biridir. Çek Cumhuriyeti’nde ekonomi, işletme, kamu yönetimi veya bilişim bölümleri için en popüler fakülteler arasında yer alan iktisadi idari bilimler fakültesi  kalitesini her geçen gün geliştiriyor. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine en prestijli Avrupa üniversiteleriyle karşılaştırılabilir modern imkanlar ve seçenekler sunar.Yurt dışındaki pek çok ortak kurumda staj yapabilirsiniz. Fakültede yaklaşık 160 profesör, yardımcı profesör ve öğretim görevlisi var.

 • İngilizce lisans bölümleri: İşletme, Ekonomi ve Yönetim, Enformatik
 • İngilizce yüksek lisans bölümleri: İşletme, Ekonomi ve Yönetim, Enformatik

CULS Türk Öğrenciler İle Röportaj Videomuz:

CULS – Çevre Bilimleri Fakültesi

ÇekTürk olarak, Türk öğrenciler için birlikte çalıştığımız diğer bir fakülte de Çevre Bilimleri Fakültesidir. Fakülte ile ilgili blog yazımız için tıklayın.

 • İngilizce lisans bölümleri: Environmental Data Science, Environmental Engineering, Geographic Information Systems and Remote
 • İngilizce Yüksek Lisans Bölümleri: Environmental Modelling, Nature Conservation, Environmental Geosciences, Landscape Planning, Land and Water Management

Çevre Bilimleri Fakültesi detaylı bilgi içeren sayfamız için tıklayın.

CULS mühendislik, teknoloji fakülteleri için de bize ulaşabilirsiniz.

Neden ÇekTürk ile Çekya’da Eğitim?

Çekya’da eğitim alanında ÇekTürk ile çalışmak bir ayrıcalıktır. Peki neden?

 • Çekya’nın başkenti Prag‘da bulunuyor olmamız.
  Belge – kayıt işlemleri – resmi işlemlerinizin tamamı Çekya’da kontrol altında! İhtiyaç doğrultusunda her işleme müdahale edebiliyoruz.
 • Çekya eğitim sistemine en hakim kurum olmamız.
  Eğitim yanısıra Çekya‘ya, Çekçe diline, Çek kültürüne hakim olmamız.
 • Çekya’ya, Türkiye’den en çok öğrenci gönderen kurum olmamız.
  Uzun senelerdir Çekya’da lisans, yüksek lisans, hazırlık programlarına gönderdiğimiz öğrencilerimizin güzel referansları.
 • Çek ve Türk kurucu ortaklar olmamızın avantajı ile, Türkçe olarak ana dilinizde hizmet sunarken, Çekçe olarak her alanda (okullar ve Çekya resmi kurumlar ile) destek olabilmemiz. Çek kurucumuz Prag doğumlu olup doktora eğitimi dahil Çekya’da almıştır. Türk kurucumuz İstanbul doğumlu olup, yurtdışında eğitim almış ve 2013 yılından beri Prag’da yaşamaktadır.
 • Çek üniversiteleri ile birebir çalışmamız, Çek üniversitelerinin resmi acentesi olmamız.
  Üniversitelerdeki birebir kontaklarımız sayesinde başvurularınızı adım adım takip edebilmemiz, herhangi bir değişiklikte müdahale edebilmemiz.
 • Ekonomik ve ihtiyaçlara özel eğitim danışmanlık paketleri sunmamız.
  Fiks bir paket değil, öğrencilerimize esneklik sağlayarak, kendi istek ve ihtiyaçlarınıza göre paketler oluşturabilmemiz.

Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi’de eğitim, denklik, başvurular, istenenler, belgeler ve daha fazlası için bize ulaşın: info@cekturk.com , +420775177364

Prag’da devlet üniversitesi, Çekya üniversite

Çekya Yaşam Bilimleri Üniversitesi dünya sıralaması konusuna gelince, aşağıda göreceğiniz gibi, üniversite bazı kriterlere göre ilk 1000’de yer almaktadır. Çek üniversiteleri dünya sıralaması yazımızın tamamı için tıklayın

Prag Yaşam Bilimleri Üniversitesi Kampüs Gezisi

Çekya Vize Başvurusu İçin Konaklama, Sağlık Sigortası ve Çeviriler:

 • Konaklama: Czech University of Life Sciences’ın kendi yurtları bulunmaktadır. Bunun haricinde ÇekTürk’ün birlikte çalıştığı Prag’daki yurtlara göz atabilirsiniz. Çek vizesi için istenen konaklama belgeniz (proof of accomodation) için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Sağlık sigortası: Çek Cumhuriyeti’ne gelmeden önce Çek firmalarından sağlık sigortası yaptırmalısınız.
 • Çekçe çeviri: Vize aşamasında belgeleriniz için Türkçe-Çekçe resmi çeviriler gerekmektedir.
 • Çek vizesi: Çekya’da üniversitesi kabulü sonrasında, Çek eğitim vizenize başvuru yapmanızda destek olabiliriz.

+ Çekçe,  İngilizce kurslar ve Çekya’da eğitim hizmetlerimizin tamamı için:  www.cekturk.com/egitim

ČeskoTurecko / ÇekTürk kurucu ortaklarının Czech University of Life Sciences kampüs ziyareti blog yazısı için tıklayın.

Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi, diğer Çek üniversiteleri hakkında sorularınız ve Çekya üniversite başvurularınız için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775177364

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

sigorta insurance cekturk  dil kursu cekturk konaklama cekturkdiploma denkligi cekturk ceviri translate cekturk