Cumhuriyetimiz 94, ÇekTürk Ailemiz 4 Yaşında

Cumhuriyetimiz 94, ÇekTürk Ailemiz 4 Yaşında


Dün, yani 28 Ekim 2017 Cumartesi günü, bağımsız Çekoslovakya devletinin kuruluş gününü kutlar iken; bugün ise hepimizin bildiği üzere Türkiye Cumhuriyeti’mizin 94. yılını kutluyoruz. Aslında en değerli ve sahip olduğumuz her şeyimizi, tüm haklarımızı birey olarak borçlu olduğumuz bayramımız bu! Atamızı her geçen gün daha da büyük özlemle anarken, Türkiye’mizin aydınlık ve huzurlu günlere kavuşmasını her zamankinden daha da çok bekliyoruz. Bu özel günde, ÇekTürk ailemiz de 4. yaşını kutluyor!

Prag Türk bayramları blog yazılarımızın tamamı için tıklayın.

Cumhuriyet

Böyle anlamlı bir günde, 4 sene önce lanse ettiğimiz ČeskoTurecko / ÇekTürk projemizin ve tabii ki Çek – Türk ailemizin kuruluşunun da tam tamına 4. yılını kutluyoruz!

cekturk_cek_cumhuriyeti_hizmetler2

Çek eşim ile birlikte, Çek – Türk dünyasındaki eksiklikleri (kaynaklar, iletişim, hizmetler vb.) görüp birebir yaşayarak, ayrıca firma ve bireylerden yani sizlerden gelen talepleri karşılamak amacı ile yola çıktığımız ČeskoTurecko / ÇekTürk, Galavito s.r.o. Çek limited firmamız altında faaliyet göstermektedir. Sayenizde her geçen gün büyümeye, gelişmeye devam etmektedir. Önerileriniz ve yorumlarınız için iletişim: info@cekturk.com
ČeskoTurecko / ÇekTürk 4 Güzel Senede Bize Neler Kattı?

 • Öncelikle birbirinden güzel ve değerli Çek- Türk çiftlerle, ailelerle tanışmamızı ve onların farklı hikayelerine tanıklık etmemizi sağladı.
 • Ekibimize gelen güzel insanlarla, güzel arkadaşlıklar ve muhtemelen ömür boyu sürecek dostluklar kurmamızı, birbirimize her anlamda destek olmamızı, yardım etmemizi ve motive etmemizi sağladı.
 • Yaptığımız kar amacı gütmeyen projeler ve etkinlikler, tanıtımlar sayesinde sanata, kültürel aktivitelere, spor aktivitelerine destek olmamızı sağladı.
 • Sanatsal, kültürel etkinliklere katılım göstererek, bizi de kişisel olarak zenginleştirdi ve çok şey öğretti.
 • Çek-Türk dünyasında ilkleri yapmamızı sağladı. Örneğin;
  • Türkiye hakkında Çekçe blogumuz,  Çekya hakkında Türkçe blogumuz;
  • Sadece iş – ticaret ile sınırlı kalmayıp, öğrenci turistlere de sunduğumuz, her geçen gün yenilerini eklediğimiz, her iki ülkede sunduğumuz kapsamlı hizmetlerimiz;
  • Türk ekip üyelerimiz Gamzuş ve Sezuş’un Çek ürünlerini tattığı, yepyeni konsept ile YouTube videomuz;

 • ÇekTürk Prag’da Türk Filmi geceleri ve hatta geçtiğimiz Noelde Prag’da Charles Üniversitesi’nde Türkoloji ve İstanbul Çekleri iş birliği ile Çek filminin Türkçe alt yazı ile gösterimi.turkcealtyazılı Çek filmi izle

Sizlerden gelen talep ve istekler doğrultusunda, bu alandaki eksikliği görüp birebir yaşayarak oluşturduğumuz ČeskoTurecko / ÇekTürk, ilginiz ve takibiniz sayesinde her geçen gün büyüyüp, gelişmeye devam etmekte. Bu nedenle sizlere ne kadar teşekkür etsek az. ÇekTürk 4.yılını kutlarken, bizi tanıyan veya bizimle yeni tanışacak olan herkes için, özetle biz: ÇekTürk!
RAKAMLARLA ČeskoTurecko / ÇekTürk Ailemiz:

CekTurk_CeskoTurecko_job_is_Prag

SOSYAL MEDYADA ČeskoTurecko / ÇekTürk  Ailemiz:

Bizi Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, Çek – Türk dünyasındaki yenilikler, haberler, etkinlikler ve ilanlardan haberdar olabilirsiniz!
ÇekTürk Ailemiz ve ETKİNLİKLERİMİZ:

Çoğunlukla Prag’da olmak üzere, Çek-Türk dünyasını bir araya getirmek amacı ile, toplamda 28 ÇekTürk Sosyal ve Kültürel Etkinliğini hem de ücretsiz olarak, sizler için düzenledik! En popüler olan film gecelerimizin rakamları ise aşağıdaki gibi:

 • 14 ÇekTürk Türk Filmi Gecesi Etkinliği, İngilizce altyazı ile.
 • 1 ÇekTürk Çek Filmi Gecesi Etkinliği, Türkçe altyazı ile — Charles Üniversitesi Türkoloji ve İstanbul Çekleri (Krajane İstanbul) iş birliği ile bir ilke imza attık!

ÇOK YAKINDA… ČeskoTurecko / ÇekTürk tanıtım desteği ve katılımı ile PRAG YAZARLAR FESTİVALİ 10-15 Kasım 2017, hem de Türkiye’den değerli yazarımız Ayşe Kulin’in katılımı ile:

ayse_kulin_prague_writers_festival_cekturk2 prague_writers_festival_prag_yazar_festival_ayse_kulin

ČeskoTurecko BLOG / ÇekTürk BLOG :

 • ÇekTürk Türkçe blogumuzda 346 Türkçe blog postu, Çek Cumhuriyeti hakkında sosyal – kültürel – ticari haberler, ilanlar, etkinlikler, yenilikler ve daha fazlası…
 • ČeskoTurecko Çekçe blogumuzda 258 Çekçe blog postu, Türkiye hakkında sosyal – kültürel – ticari haberler, ilanlar, etkinlikler, yenilikler ve daha fazlası…

ÇekTürk PARTNERLERİMİZ:

Türkiye ve Çekya’dan 30’dan fazla partnerimiz ile, her geçen gün daha sağlam partnerlikler oluşturarak, yolumuza devam etmekteyiz. Yepyeni partnerlerimizden birkaç tanesini aşağıda görüntüleyebilirsiniz:

 • JobSpin.cz ile aradığınız işi Çekya’da bulmanız mümkün!
 • PVZP Çek sigorta firmasından Çek sağlık sigortanızı online olarak satın alabilirsiniz.
 • 2016’da Prag’da gerçekleşecek 5. Dünya Ebru Günü ile iş birliğimiz

ve sayamadığımız daha fazlası…
ÇekTürk HİZMETLERİMİZ :

15’ten fazla yepyeni hizmet, hem de sadece son bir yılda iş – eğitim – turizm alanındaki hizmetlerimize eklendi:

universite university cekturk  Lise highschool cekturk prag_kurs_yaz_okulu_cekturk-768x512 - Kopya bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583    pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267   26cb1c551c22ee82c0dfc960c0e09e8a--glass-design-d-art images  

 

ČTüm ilgi, alaka, sevgi ve takibiniz, bizi motive eden, doğru yolda olduğumuzu gösteren güzel yorumlarınız için ve en önemli en büyük Çek – Türk ailemizin bir parçası olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz!

cekturk_cek_cumhuriyeti_hizmetler

ÇekTürk’ü Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, Çek – Türk dünyasındaki yenilikler, haberler, etkinlikler ve ilanlardan haberdar olabilirsiniz!

Bizi takipte kalın! 🙂 İstek ve ihtiyaçlarınız için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775177364