Prag Cumhuriyet Resepsiyonu 31.10.2016


Bir önceki akşam, yani 31 Ekim 2016 Pazartesi akşamı, Palác Žofín Prag’da, T.C. Prag Büyükelçiliğimizin düzenlediği Prag Cumhuriyet Resepsiyonumuz gerçekleşti. Saat 18:00’da başlayan etkinlikte, Türkler’a yakışır şekilde, kapıda Büyükelçiliğimiz tarafından çok şık ve sıcak bir karşılama yapıldı.
 

Prag Cumhuriyet Resepsiyonu
İstiklal Marşımız, sonrasında Çek Milli Marşı ve T.C. Prag Büyükelçimiz Ahmet Necati Bigalı tarafından açılış konuşması sonrasında yemek kısmına geçildi. Biz ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak, bu özel etkinliğe davet edilmekten büyük bir onur duyduk, aynı zamanda ise çok keyif aldık.

Prag Türk konsolosluğu iletişim bilgileri ve diğer detaylar için tıklayın.

Cumhuriyet resepsiyonumuza bu sene ilk kez katılma fırsatı bulan ÇekTürk ekip arkadaşlarımızın değerli yorumlarını ise aşağıda sizinle paylaşmak isteriz:

Gamze Sinan:

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıl dönümü nedeniyle Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonuna katılmaktan onur duydum. Benim için bir o kadar değişik ve bir o kadar etkileyici bir deneyim olduğunu tüm içtenliğim ile söyleyebilirim. Farklı bir ülkede kendi marşımızı dinliyor ve söylüyor olmak ayrı bir güzeldi. Organizasyonu düzenleyen kişilerin de misafirlerini çok iyi ağırladığını eklemeden geçemeyeceğim, her şey kusursuzca ayarlanmıştı. Benim böyle bir organizasyona dahil olmamı sağlayan ÇekTürk kurucularımıza da buradan tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum.”

Merin Yıldırım:

“29 Ekim, Cumhuriyet Resepsiyonuna katılmak benim için çok büyük bir ayrıcalıktı. Bu önemli günde ülkemiz, anavatanımızdan uzak olsak bile, başka bir ülkede şanlı ve güzel bir şekilde bu çok özel günü kutlamak beni çok onurlandırdı, kendimi tekrar ülkemde gibi hissettim. Böyle bir fırsata sahip olduğum için kendimi çok şanslı buldum. Birçok Türk’ün toplanıp, Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünde bu günü önemsediğini gördüm, devletimizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve sevgiyle tekrar anıp, bugünlere gelmemizi sağladığı için minnettar olduk. Daha nice Cumhuriyet Bayramının önemini kaybetmeyeceğimiz günlere…”
Prag Cumhuriyet Bayramı için bu güzel ve kusursuz daveti hazırlayan Prag Türk Büyükelçiliğimize teşekkür eder, Çek – Türk topluluğu ve diğer değerli diplomatlar ile bir araya gelmekten ötürü mutluluğumuzu belirtmek isteriz.