Charles Üniversitesi

Charles Üniversitesi


Çekya’nın en iyi ve en köklü üniversitesi olarak bilinen Charles Üniversitesi hakkında her şey bu yazımızda yer alıyor. Çekya’da eğitim danışmanlığı, diploma denklik, başvuru şartları, belgeler ve Çekçe çevirileri, Çekya sağlık sigortası ve daha fazlası için bize hemen ulaşın: info@cekturk.com , +420775177364

Genel Bilgi:

 • Charles Üniversitesi Prag şehrinde yer alır. Çekya’nın başkenti olan Prag’da tek bir kampüs değil, birden fazla binası Prag’ın farklı bölgelerine yayılmış olarak bulunur.
 • İngilizce ismi Charles University, kısaltması CUNI’dir.
 • Çekçe ismi Karlova Univerzita’dır.
 • 1348 yılında kurulmuş olup, Orta Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak bilinir.
 • Üniversite, U.S. News Best Global Universities Ranking 2018’e göre, Çekya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Avrupa’nın ise 85. en iyi üniversitesi seçilerek ilk 100’e girmeyi başarmıştır.
Charles Üniversitesi’nde okuyan Türk öğrencilerimizden güzel geri bildirimler:

ÇekTürk’ü tanımam kızımın Prag’da alacağı tıp eğitimi sebebiyle oldu. Yazıma kendilerine her şey için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çok teşekkürler sevgili Ece Hanım. Güler yüzünüz, cana yakınlığınız, hızlı geri dönüşleriniz, hangi konuda olursa olsun sorunlarımı çözdüğünüz ve en önemlisi Prag da kendimi yalnız hissettirmediğiniz için.  Kızımı gönül rahatlığı ile Prag’da bırakıyorum.
Biliyorum ki bir telefonum hatta bir mesajımla Ece Hanım ne gerekiyorsa anında gerekeni yapacaktır. Üstelik maddi çıkar gözetmeden. Şunu kesin olarak belirtmeliyim ki ÇekTürk için para öncelik değil. Öncelik işin en iyi şekilde yapılması ve bizlerin memnuniyeti. Eğer Prag’a bir şekilde yolunuz düşerse, kesinlikle ÇekTürk ailesiyle tanışmanızı tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler sevgili Ece ve Milan. Sevgiyle kalın…”

Aynur S.
(Charles Üniversitesi 3. Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrencimizin velisi)

Charles Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

 • Sosyoloji
 • Tarih
 • Uluslararası ilişkiler
 • Politika
 • Ekonomi
 • Yazılım ve data mühendisliği

Charles Üniversitesi hukuk fakültesi oldukça popülerdir ayrıca Çekya’da İngilizce tıp eğitim almak isteyenler için  tıklayın.

Charles Üniversitesi Fiyatları

Yıllık eğitim ücreti yaklaşık 6.000 EUR’dan başlar. Ancak her bölüm ve fakülte farklılık gösterir. Detaylı eğitim ücretlendirmesi için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com
Charles Üniversitesi Kabul Şartları

Charles Üniversitesi’nde çok sayıda fakülte vardır. Her fakültenin hatta bölümün giriş şartları birbirinden farklıdır. Bize ulaşın, detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Prag Yaşam Bilimleri Üniversitesi olarak bilinen, resmi adı Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi olan Çek üniversitesi ile ilgili yazımız için tıklayın.
 • Çek Teknik Üniversitesi yazımız için tıklayın.
 • Çekya’da eğitim için diğer üniversitelere ve bilgiye ulaşmak için tıklayın.
 • Çekya’da eğitim ile ilgili blog yazılarımızın tamamına ulaşmak için tıklayın.

Charles Üniversitesi Tıp Fakültesi:

Prag Charles Üniversitesi 1. tıp fakültesinde kısa bir gezintiye çıkmak isterseniz, sizlere özel çekim yaptığımız YouTube videomuzu izleyebilirsiniz:

Neden ÇekTürk ile Çekya’da Eğitim Danışmanlığı?

 1. Çekya’nın başkenti Prag’da bulunup, Çek üniversiteler ile birebir iletişimde olmak, üniversitelerdeki kontaklarımız ve okul ziyaretlerimiz sayesinde birebir kontaklarımız ile her konuyu görüşebilmek
 2. Çekya’da bulunduğumuzdan dolayı, Çekya’da başınıza gelebilecek her sorun ile birebir ilglenebilmek
  Belgeleriniz, gerektiğinde üniversite ziyaretlerimiz, yetkililer ile Çekçe iletişim fırsatımız.
 3. Çek – Türk ekibimiz sayesinde hem Çekçe hem Türkçe olarak sizlere ve Çekya’daki konularınıza birebir eğilebilmemiz
 4. Sadece Çek üniversitelerine kayıt için değil; Çekya diploma denkliği, Çekçe çeviriler, konaklama, Çekya sağlık sigortası, Çek vizesi gibi birçok alanda Türk öğrencilere destek sunmamız
 5. Çekya’ya ve Çekya’da eğitime hakim olmamız, sayısız ÇekTürk blog yazılarımızdan görüntüleyebilirsiniz.
 6. Türk öğrencilerimizden pozitif referanslarımız. Referansların tamamına ulaşmak için tıklayın.

Çekya’da eğitim ve diğer Çek üniversiteleri için de bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420 775177364