Česká televize Röportaj İçin Çekya’da Türkler Aranıyor

Česká televize Röportaj İçin Çekya’da Türkler Aranıyor


Çek ulusal televizyon kanalı Česká televize ‘nin 168 hodin programına yarın (20 Nisan) ve cuma günü (21 Nisan), 16 Nisan referandumu ile ilgili kısa bir röportaj vermek ister misiniz? Referandum ile ilgili sadece bir kaç sorunun cevaplanacağı, kamera önündeki bu röportaj için Çekya’da (tercihen Prag’da) yaşayan bir Türk olarak, Çekçe dilini bilmeniz istenmektedir.

Česká televize Röportaj Fırsatı

Česká televize kanalında her Pazar akşamı saat 21:00’de yayınlanan 30 dakikalık “168 hodin” programı ile ilgili genel bilgiye Česká televize’nin kendi web sitesinden, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ana moderatörlüğünü Nora Fridrichová’nın yaptığı programda, haftanın en sıcak konuları konuşulmaktadır. Eylül 2006’dan beri Çek ulusal kanalı Česká televize’de yayında olan programın şu aan kadar 444 bölümü yayınlanmıştır.

ceska_televize_logo_cekturk_ceskoturecko_roportaj_duyuru       ceska_televize_168_hodin_logo

Česká televize tarafından sorulacak sorular ise Türkiye’nin referandum sonrası durumu, bu kararın ülkeye getirecekleri, neden Çek Cumhuriyeti’ndeki Türkler’in (Almanya ve Avusturya’nın zıttı olarak) hayır cevabı verdiği, Türkiye’nin son yıllarda Avrupa ile ilişkileri, yaklaşıp yaklaşmadığı gibi başlıklar ile ilgili olacaktır.

Česká televize röportajları 20 Nisan Perşembe ve 21 Nisan Cuma günleri kamera önünde, tercihen Prag’da yapılacaktır.

ceska_televize_168_hodinu_cekturk_ceskoturecko

ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak Çek ve Türk basınında yer alan hakkımızda haberlere, röportajlara ve daha fazlasına ulaşmak için tıklayın.

Çek ulusal kanalı Česká televize’ de referandum ile ilgili röportaj vermek isteyenler için iletişim:
+420 724 539 823

İlginiz için teşekkür ederiz!
www.cekturk.com