Çekya’nın Meşhur Kristalleri: Bohemia Crystal

Çekya’nın Meşhur Kristalleri: Bohemia Crystal


Çek Cumhuriyeti’ne özgü eşyalar denince akla el yapımı göz alıcı Çek kristalleri ve birbirinden şık Bohemia kadehleri, özel Çek camları gelir! Prag’da Bohemia Crystal satın almak için iletişim: info@cekturk.com, +420775177364, WhatsApp: +905354182108

     

bohemia_crystal_cekya

Bohemia, Prag’ın da içinde olduğu, Çek Cumhuriyeti’nde bölgelerinden biridir.

cek_harita

Bohemia kristalleri ve camları ise, Çek Cumhuriyeti’nin bu Bohemia bölgesinde 18. yüzyıldan bugüne kadar üretilmeye devam etmektedir.

bohemia_kristal_cekturk_cekya

Çek Kristali ile Çek Camının Farkı ne?

  • Çek kristalinin iki özelliğinden biri ağırlık. % 24 kurşun içeriği, Çek kristalini Çek camından çok daha ağır yapar.
  • İkinci özelliği ise gerçek Çek kristalinin inanılması güç optik özelliklere sahip olması. Normal ışığa tuttuğunuz Çek kristal camının kurşun içeriği, ışığın kırılma özelliğini arttırdığı için birden çok gökkuşağı göreceksinizdir. 

cek_kristal_cam_kadeh_hediyelik     cek_cam_kristal_bohemia_crystal

Bu özel Çek kristal ve camlarının yapımını izlemek için tıklayınız.

Bohemia Çek kristali ve Çek camları, işçiliği son derece mükemmel olup, ince ve zarif tasarımları ile uluslararası kabul görmüş ve tüm dünyada yüksek kalite, işçilik, estetik ürünler olarak bilinmektedir. Çek kristal ve camlarının, şampanya flüt kadehlerinden muazzam avizelere, süs eşyalarına ve diğer cam ürünlere kadar her türlü versiyonu mükemmel kesim ve oymalarla şekillendirilmiş olup, Çek Cumhuriyeti’nin başlıca ihracat ürünleri arasında yer almasının yanında turistlerin popüler hediyelik ürünlerinden biridir.

cek_kristal_kadeh_cam_cekturk

Prag’da Çek cam ve kristallerini, değerli taşları (granat, amber, moldavit) ve diğer hediyelik eşyalarınızı (magnetler, süsler vb.) şekilde satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364
Whatsapp: +905354182108
     

Çekya’da İlginizi Çekebilecek Hizmetlerimiz:

orta cag gecesi cekturk tekne turu cekturk turkce rehber cekturk  transfer cekturk  bira bisikleti cekturk bira spa cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583  bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk  etkinlik bileti cekturk  ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk  pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  26cb1c551c22ee82c0dfc960c0e09e8a--glass-design-d-art images