Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Çekya’da Tıp Eğitimi


Çekya’da tıp eğitimi almak isteyenler, ÇekTürk güvencemiz ile başvurularını yapabilir ve tüm süreçlerini bize bırakabilirler.  Çek Cumhuriyeti tıp eğitimi, Charles Üniversitesi tıp dışında Çekya’nın  diğer şehirlerinde de İngilizce tıp eğitimi alabilirsiniz.

Çekya’da İngilizce olarak tıp eğitimi alabilir, 6 senelik tıp eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Çekya’da diş hekimliği İngilizce programı için ise 5 senelik eğitim yeterli olmaktadır. 

Çekya’da tıp eğitimi (İngilizce) için 8 farklı tıp fakültesi bulunmaktadır:

Charles Üniversitesi kabul şartları, Prag tıp fakültesi ücretleri ve giriş sınavları ile ilgili diğer bilgileri içeren yazımız için tıklayın

Charles Üniversitesi 1. tıp fakültesinde kısa bir gezintiye çıkmak isterseniz, ÇekTürk olarak sizler için hazırladığımız YouTube videomuzu izleyebilirsiniz:

Çekya Tıp Fakültesi Ücretleri

Çekya tıp fakültesi ücretleri yıllık yaklaşık 8.500 EUR – 14.000 EUR arasında değişmektedir. Eğitim 6 yıl sürmekte, diş hekimliği ise 5 yıl sürmektedir.

Ücretsiz tıp eğitimi almak istiyorsanız ise, Çekçe tıp eğitimi almanız gerekir. Bu ise en az bir yıllık yoğun bir hazırlık gerektirir. Yurtdışında ücretsiz tıp okumak için, Çekçe hazırlık kursu için tıklayın.

ÇekTürk’ü tanımam kızımın Prag’da alacağı tıp eğitimi sebebiyle oldu. Yazıma kendilerine her şey için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çok teşekkürler sevgili Ece Hanım. Güler yüzünüz, cana yakınlığınız, hızlı geri dönüşleriniz, hangi konuda olursa olsun sorunlarımı çözdüğünüz ve en önemlisi Prag da kendimi yalnız hissettirmediğiniz için.  Kızımı gönül rahatlığı ile Prag’da bırakıyorum. Biliyorum ki bir telefonum hatta bir mesajımla Ece Hanım ne gerekiyorsa anında gerekeni yapacaktır. Üstelik maddi çıkar gözetmeden.
Şunu kesin olarak belirtmeliyim ki ÇekTürk için para öncelik değil. Öncelik işin en iyi şekilde yapılması ve bizlerin memnuniyeti. Eğer Prag’a bir şekilde yolunuz düşerse, kesinlikle ÇekTürk ailesiyle tanışmanızı tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler sevgili Ece ve Milan. Sevgiyle kalın…”

Aynur S.
(Charles Üniversitesi 3. Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrencimizin velisi)

Çekya Ücretsiz Tıp Eğitimi – Çekçe tıp eğitimi hakkında her şey ise bu videoda:

 “Prag’daki üniversite başvuru sürecimden başlayarak kayıt olmama kadar geçen zamana kadarki dikkatli, özenli ve hızlı yardımları için Ece Hanım ve Milan Bey’e teşekkür ederim. Bu zorlu süreçte bana hep bir telefon kadar uzağımda olduklarını hissettirdiler. İyi ki yolum sizinle kesişmiş iyi ki sizi tanımışım. Her şey için çok teşekkür ederim.”

Pelin Türkekul, Charles Üniversitesi 2. Tıp Fakültesi, Kasım 2020

Avrupa’da tıp eğitimi almak istiyorsanız, Çek Cumhuriyeti tıp alanında bu ülkelerin başında gelir. Kaliteli ve köklü eğitimi ile, öğrencileri özenle seçerek Çekya tıp fakültelerine kabul eder. Çek Cumhuriyeti’nde eğitim, aslında her anlamda avantajlıdır. Çekya’da EUR kullanılmaması, kendi para birimi olan CZK’nın kullanılması da bu avantajlardan ekonomik olanıdır.

Prag Tıp Hazırlık Eğitimi

Çekya’da tıp eğitimi almadan önce, özellikle fizik – kimya- biyoloji gibi konularında kendinizi yetersiz hissediyor, İngilizce olarak bu alanlara hakim olmadığınızı veya tekrar gerektiğini düşünüyorsanız, Çekya tıp hazırlık eğitimini size önerebiliriz. Prag tıp hazırlık için bize ulaşmanız yeterli. Prag tıp hazırlık başvuru, kayıt, fiyatlar, şartlar, belgeler ve daha fazlası için: info@cekturk.com 

Neden Çekya’da Tıp Eğitimi?

  • Çekya’nın köklü üniversitelerinde kaliteli bir eğitim
  • Çekya’da EUR değil CZK kullanılması nedeniyle daha ekonomik
  • İngilizce tıp eğitimi fırsatı
  • İngilizce tıp hazırlık eğitimi fırsatı

Çekya’da Tıp Eğitimi İçin Yapmanız Gerekenler:

  • İleri derece İngilizce seviyesine sahip olmak
  • Fizik, kimya, biyoloji, mantık alanlarında bilgi sahibi olmak
  • Kesinlikle tıp eğitimine ilgi duyuyor olmak ve hem giriş sınavları, hem eğitim boyunca çok çalışmak
  • Sonrasında temel seviyede Çekçe bilmek
  • İngilizce eğitim almak istiyorsanız, yıllık en az 10.000 EUR eğitim için ayırabileceğiniz bir bütçeniz olmalı
  • Ve tabii ki tüm başvuru adımları, evraklar, istenenler için ÇekTürk’e ulaşmak: info@cekturk.com

Çekya’da Eğitim ile İlgili Diğer Hizmetlerimiz:

Çek üniversiteleri sayfamıza ulaşmak için tıklayın.

Çekya’da eğitim danışmanlığı, Çekya tıp eğitimi için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364