Çekya’da Sigorta ve İki Türk: Gamze & Sezin

Çekya’da Sigorta ve İki Türk: Gamze & Sezin


Çek Cumhuriyeti’ne bizim gibi staj için, öğrencilik için veya seyahat amaçlı gelenlerin dikkatine: Çekya’da sigorta olmazsa olmazınız. 

  • Çek sigortası online satın almak için tıklayın. Firma seçiminizi yapın: Uniqa  – Maxima PVZP
  • Çekya seyahat sağlık sigortası sorularınız için iletişim: info@cekturk.com , +420 775177364
  • Çekya’da sigorta yazılarımızın tamamına ulaşmak için tıklayın.

Belki de henüz başvuru aşamasındasın ve aklındaki sorularla boğuşuyorsun. Bir taraftan hayal kurmaya çalışıyor, diğer bir taraftan da bitmek bilmeyen evrak işlerini düşünüyorsun. Evrak işleriyle dolu bu yoğun dönemi kısa bir süre önce Çek Cumhuriyeti için biz de yaşadık, yani seni en iyi biz anlarız. Çek Cumhuriyeti vizesi ve okul – staj başvurun için gerekli belge sürecini bir şekilde tamamladın diyelim, yani bu durumda geriye bir tek Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası kaldı.

Çekya’da Sigorta

  • Fakat Çek sağlık sigortası konusunda korkuyor musun?
  • Yoksa Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası konusuna hala şüpheli mi yaklaşıyorsun?
  • Çek sağlık sigortanı kendi başına satın alarak, özgürlüğe bir adım daha yaklaşmak ister misin?
  • Bu adımını en güvenli şekilde atmak ister misin?
    O zaman bu defa karmakarışık belgelerle uğraşmadan, sadece bir tık ile online satın alarak, sigortana en güvenilir ve hızlı şekilde, en uygun fiyatlarla sahip olmaya ne dersin?

Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası bir tık uzağında! Seninle hem Çek Cumhuriyeti için kendi tecrübelerimizi paylaşacağız hem de aklındaki tüm sorulara aşağıda yanıt vermeye çalışacağız.

Sadece sana önermekle kalmıyoruz, biz de Çek sağlık sigortalarımıza buradan ulaştık. Ekip arkadaşım Gamze’nin sözlerinden alıntıyı aşağıda paylaşıyorum:cek-cumhuriyeti-saglik-sigortasi-guvenilir”Çek Cumhuriyeti sağlık sigortasını ÇekTürk yardımıyla ÇekTürk’ün önerdiği firmalardan birinde yaptırmış biri olarak, korkulacak bir şey olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Vizenizi Ankara’dan alacaksanız eğer vizeniz çıkmadan önce sağlık sigortası prosedürünü halletmeniz gerekiyor ve bildiğiniz üzere uzun dönem Çekya’da kalacak birinin Türkiye’den aldığı sağlık sigortası geçerli olmuyor. Ama sakın gözünüz korkmasın!

ÇekTürk size Çek sağlık sigortanız için 3 güvenilir Çek firma öneriyor. Sadece 10 dakikanızı ayırarak sigortanızı online olarak satın almak o kadar kolay ki:

1- ÇekTürk websitesinde sigorta sayfasına girmek: www.cekturk.com/sigorta

2- Size uygun olan firmayı seçmek: Uniqa  – Maxima PVZP

3- Doldurmanız gereken “3 – 5” boşluğu doldurmak: İsim – soyad – doğum tarihi – sigorta başlangıcı/sonu – pasaport numarası vb. 

4- Ödemenizi yapmak: Online sistemde kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekmektedir.

5- E-postanıza bakıp, 10 dakikada sigortanızı yapmış olmanın keyfini çıkarmak: Satın alma işleminizden sonra,sigorta poliçeniz online sisteme girmiş olduğunuz e-posta adresinize pdf olarak hemen ulaşmaktadır.

Bu sigorta poliçenizin çıktısını (orijinal olmasına gerek yok) alıp konsolosluğa gidip vizenizi alıyorsunuz ve Çek Cumhuriyeti’nin keyfini çıkarıyorsunuz. Olası bir sorunla karşılaştığınızda ulaşabileceğiniz bir yerin olduğunu bilerek, sağlık sigorta alışverişinizi güvenilir ve hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız ÇekTürk sizin için doğru adres!”

– Gamze Sinan

Çekya’da sigorta hangi tarihleri kapsamalıdır?

Sigortanı geliş tarihinden en az bir gün önce ve dönüş tarihinden az bir gün sonrayı kapsayacak şekilde yaptırmayı unutma!

Hangi Çek sağlık sigortasını yaptırmalıyım?

Eğer Çek Cumhuriyeti’nde 3 aydan az kalacaksan, kısa dönem Çek sağlık sigortası yaptırman gerekiyor. Bunun için acil durum sigortası yeterli.

Eğer Çek Cumhuriyeti’nde 3 aydan fazla kalacaksan, özel şirketlerden en az 60.000 euro teminatlı,  kapsamlı, uzun dönem Çek sağlık sigortası yaptırmalısın.

cek-cumhuriyeti-saglik-sigortasi-slavia-maxima-uniqa

Çekya’da sigorta nasıl yapılır?

Biz ÇekTürk olarak, tüm resmi kurumlarda geçerli, güvenilir ve en iyi sigorta şirketleri ile çalışmaktayız. ÇekTürk güvencemizle, Çek Cumhuriyeti sağlık sigortanı online yaptırabilirsin. Sadece bir kaç dakikanı ayırarak, 3 seçeneği de kıyaslayarak kendine en uygun olan seçeneği seçip en iyi fiyatlarla satın alabilirsin. (Fiyatlar yaşına, kalacağın süreye, öğrenci olup olmamana göre değişim gösterecektir.)

Sıra geldi en çok merak ettiklerine:

Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası ücretleri ne kadar? Çek Cumhuriyeti sağlık sigortasının en ucuz şekilde nasıl ulaşabilirim?

* UNIQA sağlık sigortasını online hesaplamak ve satın almak için tıklayın.

* MAXIMA sağlık sigortasını online hesaplamak ve satın almak için tıklayın.

* PVZP sağlık sigortasını online hesaplamak ve satın almak için tıklayın.

Çek sağlık sigortamı online satın aldıktan sonra bana ne şekilde ulaşır? Ben Çek sağlık sigortamı konsolosluğa ne şekilde ulaştırmalıyım?

Çek sağlık sigortanı online satın aldıktan sonra sağlık sigortası poliçen pdf olarak mail adresine geliyor. Tek yapman gereken çıktısını alıp konsolosluğa götürmek.

Çek Sağlık Sigortanı da aldığına göre artık bavulunu hazırlamaya başlayabilirsin. Çek Cumhuriyeti seni bekliyor. Eğer, kış aylarında geliyorsan hasta olmak kaçınılmaz ama endişelenmene gerek yok. Kapsamlı Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası seninle! Son olarak tavsiyemiz sigortanın bir kopyasını yanında taşıman. Keyifli yolculuklar dileriz!

Çekya’da İki Sigortalı Türk: Gamze & Sezin ‘den sevgiler…

cek-cumhuriyeti-saglik-sigortasi-online

Çek Cumhuriyeti’nde hepinize sağlıklı ve sıhhatli günler dileriz!

Çek Cumhuriyeti’nde sağlık sigortasıkonaklamaçeviri ve diğer ihtiyaçlarınız için iletişim: info@cekturk.com
+420 775177364