Çekya’da Eğitim

Çekya’da Eğitim


Çekya’da eğitim almak isteyenler bu taraftan! Avrupa’da kaliteli bir eğitim, hem de ekonomik olan size Çekya’da, ÇekTürk güvencemiz ile sunuluyor. Çek Cumhuriyeti eğitim fırsatları için bize ulaşın: info@cekturk.com,+420 775177364

 1. Çekya’da almak istediğiniz eğitim: 
  (lisans / yüksek lisans / doktora eğitimi veya İngilizce hazırlık – kurs / Çekçe hazırlık – kurs)
 2. İngilizce eğitim almak istiyorsanız, İngilizce seviyeniz:
  (İngilizce sertifikanız veya üniversiteden transkriptiniz varsa paylaşın.)
 3. Eğitim almayı düşündüğünüz bölüm / bölümler:
  (İşletme, ekonomi, finans, mimarlık, MBA, tıp, mühendislik ve daha fazlası…) 
 4. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarih:
  (Akademik yıl olarak belirtin. Bazı okullar Şubat döneminden de alım yapabilmekte.)
 5. Yıllık eğitim bütçeniz:
 6. Çekya’da eğitim almak için motivasyonunuz:
  (Birkaç cümle ile İngilizce olarak. İngilizceniz yok ise Türkçe olarak)

Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz:

     

Çekya Cumhuriyeti Eğitim Hakkında Genel Bilgi:

 • Çekya’da çoğunlukla lisans eğitimi 2 yıl, yüksek lisans eğitimi 3 yıl sürer.
 • Bazı Çek üniversiteleri Çekya’da İngilizce hazırlık veya Çekçe hazırlık programları sunarlar.
 • Bazı bölümlere (özellikle IT, informatics, mühendislik, tıp gibi) kabul için giriş sınavları ve mülakatlar yapılabilmektedir. (Okuldan okula, bölümden bölüme giriş şartları farklılık gösterir.)
 • Çekya’da İngilizce eğitimin yaygın olması nedeniyle, birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapar. (Çekya’da Erasmus yapanlar da oldukça çok sayıdadır.)
 • Çekya’da hem özel hem devlet üniversiteleri vardır. Ayrıca dans, müzik, film üzerine de okullar mevcuttur.
 • Çekya üniversite fiyatları 500 EUR (örnek çevre bilimleri) – 14.000 EUR (örnek: İngilizce tıp) arasında değişir. Bölümlerin çoğu 2.000 – 6.000 EUR yıllık eğitim ücretiyle eğitim sunar.

Çek Üniversitelerinde Eğitim İçin Neden ÇekTürk ile Çalışmalısınız?

Kısa Bilgi: ČeskoTurecko / ÇekTürk, 2013 yılında Çek – Türk ortaklığımızda, Prag’da kuruldu. Çek limited firmamız Galavito s.r.o. altında faaliyet gösteren ÇekTürk, senelerdir Çek ve Türkler’e profesyonel ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Çekya’da eğitim alanında ise, Türk öğrencilerimize yıllardır birçok profesyonel hizmet sunuyoruz.

 1. Çekya’nın başkenti Prag’da bulunup, Çek üniversiteler ile birebir iletişimde olmak, üniversitelerdeki kontaklarımız ve okul ziyaretlerimiz sayesinde birebir kontaklarımız ile her konuyu görüşebilmek
 2. Çekya’da bulunduğumuzdan dolayı, Çekya’da başınıza gelebilecek her sorun ile birebir ilglenebilmek
  Belgeleriniz, gerektiğinde üniversite ziyaretlerimiz, yetkililer ile Çekçe iletişim fırsatımız.
 3. Çek – Türk ekibimiz sayesinde hem Çekçe hem Türkçe olarak sizlere ve Çekya’daki konularınıza birebir eğilebilmemiz
 4. Sadece Çek üniversitelerine kayıt için değil; Çekya diploma denkliği, Çekçe çeviriler, konaklama, Çekya sağlık sigortası, Çek vizesi gibi birçok alanda Türk öğrencilere destek sunmamız
 5. Çekya’ya ve Çekya’da eğitime hakim olmamız, sayısız ÇekTürk blog yazılarımızdan görüntüleyebilirsiniz.

Türk öğrencilerden pozitif referanslarımız 

Aynur S. (Charles Üniversitesi 3. Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrencimizin velisi) : “ÇekTürk’ü tanımam kızımın Prag’da alacağı tıp eğitimi sebebiyle oldu. Yazıma kendilerine her şey için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çok teşekkürler sevgili Ece Hanım. Güler yüzünüz, cana yakınlığınız, hızlı geri dönüşleriniz, hangi konuda olursa olsun sorunlarımı çözdüğünüz ve en önemlisi Prag da kendimi yalnız hissettirmediğiniz için. Kızımı gönül rahatlığı ile Prag’da bırakıyorum. Biliyorum ki bir telefonum hatta bir mesajımla Ece Hanım ne gerekiyorsa anında gerekeni yapacaktır.

ÇekTürk için öncelik işin en iyi şekilde yapılması ve bizlerin memnuniyeti. Eğer Prag’a bir şekilde yolunuz düşerse, kesinlikle ÇekTürk ailesiyle tanışmanızı tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler sevgili Ece ve Milan. Sevgiyle kalın…”

Eda Salıncak:   Çekya’da eğitim için ÇekTürk ailesine mail attığım ilk günden beridir yardımları ve hızlı dönüşleri için minnettarım, gerek bilgi paylaşımı gerekse ilgileri için ne kadar teşekkür etsem az! Stresi bol yaşanan Çekya üniversite başvuruları sıkıntılı süreci sıcak ve olumlu ve bir o kadar da anlayışlı tavırlarıyla kolayca atlatabiliyorsunuz .

Gizem Keskin ÇekTürk’e tek bir mailim bana Prag’ın kapılarını açtı. Her konuda sonsuz destek verip, geçmişte yaşadığım sorunlarda dahi bana yardımcı olmaya çalıştılar ve bunu gönülden yaptıkları için kendileriyle iletişim kurmaya hiçbir zaman çekinmedim.’

Seher KaradoğanÇabanız, gayretiniz ve özeniniz icin ne kadar teşekkür etsem az. Çok stresli ve dar bir zamanda, hayatım için gerçekten önemli Charles Üniversitesi’ne kayıt işlemimde verdiğiniz bu desteği hiç unutmayacağım. İşinize duyduğunuz saygı ve gösterdiğiniz özen gerçekten takdire değer. Siz işinizi iyi yaptığınız ve kaydımı son gününde zamanında yetiştirdiğiniz için benim hayatım değişecek, yıllardır hayalini kurduğum bir eğitime kavuşacağım.”

Çekya Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimiz:

 1. Standart Başvuru Paketi:
  Başvuru şartları, adımları, gereken evraklar, istenenler ve daha fazlası ile tüm süreçte yanınızdayız.
 2. Gold Başvuru Paketi:
  Kendinizi ve başvuru sürecinizi bize bırakın! Sizin adınıza tüm başvuru işlemlerini yürütelim, okullar ile sizin adınıza iletişimde olup takip edelim.
 3. Exclusive Başvuru Paketi:
  Hem başvurunuzu bize emanet edin, hem de yurt araştırması, yurt kaydı, havaalanı transfer, okul kartı gibi konularda rahat edin.

+ Çekya’da hangi okul ve bölüme başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, sizin adınıza araştırabiliyoruz! Burs programlarını da sunabiliyoruz.

Çekya’da Eğitim ile İlgili Diğer Hizmetlerimiz:

 • Çekya sağlık sigortası online satın almak için tıklayın.
 • Çekçe çeviriler
 • Çekya diploma denklik (lise ve lisans diploma denkliği) hizmetlerimiz için tıklayın.
 • Prag’da yurtlar ve yurt araştırması
 • Çekya diploma denkliği, videomuz aşağıda:

Çekya’da eğitim hakkında merak ettikleriniz, danışmanlık ve daha fazlası için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364