Çekya’da Eğitim

Çekya’da Eğitim


Çekya’da eğitim almak isteyenler bu taraftan! Avrupa’da kaliteli bir eğitim, hem de ekonomik olan size Çekya’da, Prag’da bulunan ÇekTürk aile şirketimizin güvencesiyle sunuluyor. Çek Cumhuriyeti eğitim fırsatları için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com,+420 775177364

     

Çekya Cumhuriyeti Eğitim Hakkında Genel Bilgi:

 • Çekya’da çoğunlukla lisans eğitimi 2 yıl, yüksek lisans eğitimi 3 yıl sürer.
 • Bazı Çek üniversiteleri Çekya’da İngilizce hazırlık veya Çekçe hazırlık programları sunarlar.
 • Bazı bölümlere (özellikle IT, informatics, mühendislik, tıp gibi) kabul için giriş sınavları ve mülakatlar yapılabilmektedir. (Okuldan okula, bölümden bölüme giriş şartları farklılık gösterir.)
 • Çekya’da İngilizce eğitimin yaygın olması nedeniyle, birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapar.
 • Çekya’da hem özel hem devlet üniversiteleri vardır. Ayrıca dans, müzik, film üzerine de okullar mevcuttur.
 • Çekya üniversite fiyatları çoğunlukla yıllık 2500 – 7000 EUR arasında değişir. (Çevre alanında bölümler yıllık 500 EUR civarındayken, tıp eğitimi ücretleri yıllık 20.000 EUR’ya kadar çıkabilir.)

Çek Üniversitelerinde Eğitim İçin Neden ÇekTürk ile Çalışmalısınız?

Kısa Bilgi: ČeskoTurecko / ÇekTürk, 2013 yılında Çek – Türk ortaklığımızda, Prag’da bir aile şirketi kuruldu. Çek limited firmamız Galavito s.r.o. altında faaliyet gösteren ÇekTürk, senelerdir Çek ve Türkler’e profesyonel ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Çekya’da eğitim alanında ise, Türk öğrencilerimize yıllardır birçok profesyonel hizmet sunuyoruz.

 1. Çekya’nın başkenti Prag’da bulunup, Çek üniversiteler ile birebir iletişimde olmak, üniversitelerdeki kontaklarımız ve okul ziyaretlerimiz sayesinde birebir kontaklarımız ile her konuyu görüşebilmek
 2. Çekya’da bulunduğumuzdan dolayı, Çekya’da başınıza gelebilecek her sorun ile birebir ilgilenebilmek. Gelemediğiniz durumda vekaletname ile sizin adınıza Çekya’da işlemleri yürütebilmek (okul kaydı gibi)
 3. Hem üniversite başvuru hem vize başvuru süreçlerinizde, yetkili kurumlarla Çekçe iletişime geçme avantajımız.
 4. Çek – Türk ekibimiz sayesinde hem Çekçe hem Türkçe olarak sizlere ve Çekya’daki konularınıza birebir eğilebilmemiz
 5. Sadece Çek üniversitelerine kayıt için değil; Çekya diploma denkliği, Çekçe çeviriler, konaklama, Çekya sağlık sigortası, Çek vizesi gibi birçok alanda Türk öğrencilere destek sunmamız
 6. Sadece Çekya için çalıştığımızdan dolayı, Çekya’ya ve Çekya’da eğitime hakim olmamız, sayısız ÇekTürk blog yazılarımızdan görüntüleyebilirsiniz. (

Türk öğrencilerden pozitif referanslarımız 

Aynur S. (Charles Üniversitesi 3. Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrencimizin velisi) : “ÇekTürk’ü tanımam kızımın Prag’da alacağı tıp eğitimi sebebiyle oldu. Yazıma kendilerine her şey için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çok teşekkürler sevgili Ece Hanım. Güler yüzünüz, cana yakınlığınız, hızlı geri dönüşleriniz, hangi konuda olursa olsun sorunlarımı çözdüğünüz ve en önemlisi Prag da kendimi yalnız hissettirmediğiniz için. Kızımı gönül rahatlığı ile Prag’da bırakıyorum. Biliyorum ki bir telefonum hatta bir mesajımla Ece Hanım ne gerekiyorsa anında gerekeni yapacaktır.

ÇekTürk için öncelik işin en iyi şekilde yapılması ve bizlerin memnuniyeti. Eğer Prag’a bir şekilde yolunuz düşerse, kesinlikle ÇekTürk ailesiyle tanışmanızı tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler sevgili Ece ve Milan. Sevgiyle kalın…”

Eda Salıncak:   Çekya’da eğitim için ÇekTürk ailesine mail attığım ilk günden beridir yardımları ve hızlı dönüşleri için minnettarım, gerek bilgi paylaşımı gerekse ilgileri için ne kadar teşekkür etsem az! Stresi bol yaşanan Çekya üniversite başvuruları sıkıntılı süreci sıcak ve olumlu ve bir o kadar da anlayışlı tavırlarıyla kolayca atlatabiliyorsunuz .

Gizem Keskin ÇekTürk’e tek bir mailim bana Prag’ın kapılarını açtı. Her konuda sonsuz destek verip, geçmişte yaşadığım sorunlarda dahi bana yardımcı olmaya çalıştılar ve bunu gönülden yaptıkları için kendileriyle iletişim kurmaya hiçbir zaman çekinmedim.’

Seher KaradoğanÇabanız, gayretiniz ve özeniniz icin ne kadar teşekkür etsem az. Çok stresli ve dar bir zamanda, hayatım için gerçekten önemli Charles Üniversitesi’ne kayıt işlemimde verdiğiniz bu desteği hiç unutmayacağım. İşinize duyduğunuz saygı ve gösterdiğiniz özen gerçekten takdire değer. Siz işinizi iyi yaptığınız ve kaydımı son gününde zamanında yetiştirdiğiniz için benim hayatım değişecek, yıllardır hayalini kurduğum bir eğitime kavuşacağım.”

Çekya Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimiz:

 1. Standart Paket: Çekya’ya gelmeden önceki hizmetleri içerir.
  Başvuru şartları, adımları, gereken evraklar, istenenler ve daha fazlası ile tüm süreçte yanınızdayız.
 2. Exclusive Paket: Çekya’ya gelmeden önceki + Çekya’ya geldikten sonraki hizmetleri içerir.
  Hem başvurunuzu bize emanet edin, hem de yurt araştırması, yurt kaydı, havaalanı transfer, okul kartı gibi konularda rahat edin.

+ Çekya’da hangi okul ve bölüme başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, sizin adınıza araştırabiliyoruz! Burs programlarını da sunabiliyoruz.

Çekya’da Eğitim ile İlgili Diğer Hizmetlerimiz:

 • Çekya sağlık sigortası online satın almak için tıklayın.
 • Çekçe çeviriler
 • Çekya diploma denklik (lise ve lisans diploma denkliği) hizmetlerimiz için tıklayın.
 • Prag’da yurtlar ve yurt araştırması
 • Çekya diploma denkliği videomuz aşağıda:

Çekya’da eğitim hakkında merak ettikleriniz, danışmanlık ve daha fazlası için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364