ÇekTürk ve UNIQA İş Birliği İle YepYeni: Türkçe Sağlık Sigortası

ÇekTürk ve UNIQA İş Birliği İle YepYeni: Türkçe Sağlık Sigortası


ENLER BULUŞTU : en büyük Çek – Türk topluluğu ČeskoTurecko / ÇekTürk ve Çek Cumhuriyeti’nin en büyük sigorta firması UNIQA, Çek Cumhuriyeti’ndeki (veya gelecek olan) Türkler (turistler, öğrenciler, yaşayanlar) için mükemmel bir iş birliğine imza attı! Bu yepyeni iş birliği ile artık Çekya sağlık sigortası formu tamamen TÜRKÇE! Çekya sağlık sigortası sorularınız ve satın alma için: info@cekturk.com, +420775177364

UNIQA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayın. (Türkçe dil seçeneği)

Çekya Sağlık Sigortası Artık Türkçe!

Özellikle Çek Cumhuriyeti’ne gelen Türk öğrencilerin talep ettiği ve çok iyi bildiği üzere, geçtiğimiz 2015 Eylül ayından itibaren ÇekTürk websitemiz üzerinden, yabancılar için sağlık sigortası ile ilgili Türkçe bilgiler ve danışmanlık sunmaktayız. Aynı zamanda websitemiz üzerinden, Çek Cumhuriyeti’nin önde gelen üç büyük sigorta firmasının satışını yapmaktayız. Sizlerden gelen olumlu dönüşlere ve yoğun ilginize aşağıdaki şekilde TÜRKÇE satın alma seçeneği ile karşılık veriyoruz:

Aşağıda ise sizlerden gelen temel soruları cevaplamaktan mutluluk duyarız :

Çek Cumhuriyeti’ne gelmeden önce neden sağlık sigortası yaptırmalıyım?

  • Temel olarak tabii ki sağlık bakım masraflarınızı karşılamak için
  • Bİr Türk vatandaşı olarak, vizeye başvurmanız için zorunlu. Yabancılar için sağlık sigortası yaptırmak, Avrupa Birliği’nde yer almayan ülkelerden gelen kişiler için şarttır.

UNIQA firmasının avantajları nelerdir? Neden UNIQA firmasını seçmeliyim?

  • Düşük fiyatlı sigorta yaptırma şansı (öğrenci indirimi)
  • Yalnızca kalacağınız ay kadar sigorta satın alma şansı
  • Schengen bölgesinde sigortanın geçerliliği
  • 2015 yılında yabancılar için en iyi sigorta firması seçilmiştir. (HealthCare Institute awards)
  • En köklü geçmişse sahip olan, özel sigorta firması
  • Acil diş tedavisinin sadece bir şikayete dayalı olarak sınırlandırılmaması
  • Ayakta tedaviye yönelik ilaçların sadece bir şikayete dayalı yazılmaması

Hangi sigorta türünü seçmeliyim?

1. Kapsamlı Sağlık Sigortası

Kapsamlı sağlık sigortası Çek Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalacak yabancıların  uzun dönem vize ya da uzun dönem oturum izni, vize uzatma ve ya ikamet almak isteyenler için vize başvurusunda sunulması gereken sigorta türüdür.  Aynı zamanda AB vatandaşı olmayan Erasmus öğrencilerinin de kapsamlı sağlık sigortası çıkarmaları gerekmektedir.

Bu sağlık sigortası, halk sağlık sigortasına çok benzerdir. Bu sigorta türü önleyici ve dispanser sağlık korumasının yanında hamilelik ve doğumu da karşılamaktadır. Bu nedenlerden dolayı kapsamlı sağlık sigortası yaptırmalısınız. Çek Cumhuriyeti’nde geçerliliği kabul edilmemiş bir kapsamlı sağlık sigortanız olmadan uzun dönem vize (geçici ikamet)  ya da ikamet elde etmek mümkün değildir.

2. Zorunlu ve Acil Durum Sağlık Sigortası

Zorunu ve acil durum sigortası acil sağlık ve kurtarma ekipleri tarafından sağlanan temek bakımı, doktor tarafından belirlenen şekilde en yakın uzman sağlık merkezine taşınmayı, temel tedaviyi içerecek şekilde teşhis koymanın ve medikal sürecin zorunlu olduğu durumları , zorunlu ilaç tedavisi ve materyelleri dahil olmak üzere zorunlu ve acil bakım kritelerini, hastaneye kaldırılmanın zorunlu olduğu süreci (Çek Cumhuriyeti’nde kamu sağlık sigortasını aşmayacak şekilde, gerekli olandan fazla olmamak üzere)

Bu sigorta türü Çek Cumhuriyeti’nde kısa dönem (90 günden az) kalmayı planlayanlar ve toplum sağlığı sistemine dahil olmayan bireyler için tavsiye edilir. Bu sigorta türü, bir kazanın sonucu ortaya çıkan masrafları  ya da ani rahatsızlıkları kapsadığı gibi  ayrıca kişinin kendi ülkesine geri dönüşüyle ilişkili masraflarını da içerir. Sigortalı kimse herhangi bir adı geçen finansal katkının dışında sigortanın minimum kapsamını 60.000 euro olarak yaptırmalıdır.  

Nerede ve nasıl tedavi olabilirim?

Sözleşmeye dayalı ve sözleşmeye dayalı olmayan şekilde sağlık tesisinde tedavi olabilirsiniz. Bu alanda kesinlikle sigortacıya danışmanızı öneririz.

Sigortanızı satın almadan önce, UNIQA firmasını daha yakından tanımak ister misiniz?

UNIQA sigorta firması köklü bir firma olup, 1993 yılında kurulmuştur. Ancak o zamanlarda, Avusturyalı bir sigorta firmasının Doğu Avrupa pazarına açılması için bir “pilot proje” olarak yürütülmekteydi. Şimdilerde ise 19 ülkede aktif olarak faaliyet gösteren UNIQA Group’un temel parçalarından biridir. 10 milyondan fazla müşterisi ile, UNIQA markası altında sigorta hizmetleri sunmaktadır.

Her adımı sizler için Türkçe hazırlanmış olarak, Çek Cumhuriyeti’nde kapsamlı ve acil durum sağlık sigortanızı buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Siz Türk vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz, üstelik bunu severek yapıyoruz.
Çek sağlık sigortası sorularınız ve destek için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775 177 364 

*2015 yılında HealthCare Institute Awards tarafından