ÇekTürk Christmas Etkinliğimiz & En Minik Üyelerimiz


Dün akşam gerçekleştirdiğimiz, Prag Noel buluşması / ÇekTürk Christmas buluşması ile ilgili gözlemlerimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Yaklaşık 30 kişiyi buluşturduğumuz etkinliğimizde her yaştan katılımcımız vardı. Özellikle topluluğumuzun en küçük üyelerini aramızda görmekten çok büyük bir mutluluk duyduk. Etkinliğimize Prag dışından da katılanlar oldu, onları unutmamak ve ilgileri, yolda geçirdikleri zaman için ise ayrıca teşekkür etmek gerekli. Etkinliğimizi zenginleştirdiğiniz için hepinize, tüm katılımcılarımıza tekrar teşekkür etmek isteriz.

Prag Noel Etkinliği – ÇekTürk

Prag Noel Etkinliği – ÇekTürk’ten!

Küçük sohbetlerimiz sırasında tanıştığım her bir kişinin farklı bir hikayesi olduğunun farkına vardım. Bazıları Erasmus için geldikleri bu ülkede hayatının aşkını bulmuş, Türkiye’ye dönüp üniversitelerini bitirdikten sonra; yeniden Çek Cumhuriyeti’nde yaşama kararı almıştı. Kimisi sadece iş, kariyer, gelecek için buradaydı, rahat hayat koşullarını bırakmaya korkuyordu. Kimisi ise Türkiye’de tanıştığı sevgilisinin arkasından buralara kadar gelmiş; kariyerini, hayatını kısacası her şeyini buraya taşımıştı. Kimisi iş için uzun süre Türkiye’de yaşamak zorunda kalmış, çocuklarını Türk okullarına göndermiş ve hala Türkler’le bir şekilde iletişim halindeydi. Her birinizin hikayesi o kadar etkileyiciydi ki paylaşımlarınız için kendi adıma ne kadar teşekkür etsem az.

Prag Noel etkinliğimizin gözdeleri ise Tai (9) yaşında, Kiki ve Sisi’ydi (5 yaşında ve ikizler).Babalarının işi nedeniyle yaklaşık 5 yıl boyunca Türkiye’nin İstanbul, Hatay, Van dahil bir çok şehrinde bulunmuş olmaları Türkçe’yi akıcı şekilde öğrenmelerine yetmiş. Biz Türkler’in sarılmalarına, vedalaşırken kucaklamalarına alışmış hatta benimsemiş olmalılar ki; misafirlerimizin ilgisinden rahatsızlık duymadılar, hatta memnun göründüklerini söyleyebilirim. Annelerinden Portekizce, babalarından Çekçe, okulda İngilizce ve Türkiye’de Türkçe’yi öğrenmiş; şu anda 4 dile de hakimler. Tombala oyunumuzda sayıları seçmekle görevli olan Tai, 4 dilde de anons yaparak bizlere çok yardımcı oldu. 🙂

Neredeyse üç nesli buluşturan etkinlikte, birbiriyle dakikalar önce tanışmış insanlar gibi değildik. O kadar sıcak bir atmosfer hakimdi ki masamıza, insanlar içtenlikle birbirleriyle konuşabiliyordu. Yeni tanışan insanların genelde karşılaştığı o garip sessizlikleri de yaşamadık; herkesin birbirine anlatacak o kadar çok şeyi vardı ki zamanın (yaklaşık 5 saat) nasıl geçtiğini fark etmedik.

Bir yıl önce başlattığımız ve küçük bir grupla gerçekleştirdiğimiz geleneksel etkinliklerimizde, dün yaklaşık 30 konuğumuz vardı. Bu da demek oluyor ki ÇekTürk ailemiz her geçen gün büyüyor, minik üyelerimiz bile aramıza katılmaktan geri kalmıyor!

Bir sonraki etkinliğimizde görüşmeyi umuyor, hepinize şimdiden iyi seneler diliyoruz.

Etkinliğimizden kareler:

[nggallery id=10]

Prag’da turizm istek ve talepleriniz için (Orta Çağ gecesi, Çek gecesi, Mozart gecesi, vintage araç turu, Vltava tekne turuTürkçe rehber, transferler vb.) bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364

İlginizi Çekebilecek Hizmetlerimiz

orta cag gecesi cekturk turkce rehber cekturk tekne turu cekturk transfer cekturk bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk  etkinlik bileti cekturk  ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583    pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  images