ÇekTürk Çek Film Gecesi: Šíleně smutná princezna

ÇekTürk Çek Film Gecesi: Šíleně smutná princezna


Bizi takip edenlerin bildiği üzere, ČeskoTurecko / ÇekTürk ekibi olarak uzun bir süredir Prag’da Türk Film Geceleri düzenlemekte olup, son olarak ise geçtiğimiz ay, 7 Kasım 2016 tarihinde Organize İşler filminin gösterimini, yoğun katılımınız ile birlikte Prag’da gerçekleştirmiştik. Her birinize ayrı ayrı ilginiz ve ÇekTürk ailemizin bir parçası olduğunuz için sonsuz teşekkür ederiz! Her birinizi tanıma şansı bulup, güzel hikayelerinizi dinlemek bizim için çok büyük mutluluk. Şimdi ise sırada Çek film gecesi var!

ÇekTürk, Christmas zamanına özel, sizler için güzel bir sürpriz yapıyor: Çek geleneği peri masalı İnanılmaz Hüzünlü Prenses filmi ile bir ÇEK FİLM GECESİ düzenliyor! Hem de İstanbul Çekleri (Krajane İstanbul) ve Charles Üniversitesi Felfese Fakültesi‘ne bağlı Türkoloji bölümünün ile yaptığı güzel iş birliği ile:

cekturk_cek_film_gecesi_prag

ÇekTürk Çek Film Gecesi detayları aşağıdaki gibidir:Šílenì smutná princezna - Václav Neckáø, Helena Vondráèková

 • Tarih: 15 Aralık 2016
 • Saat: 18:00
 • Adres: Charles Üniversitesi Felsefe Fakültesi Konferans Salonu (nám. Jana Palacha 1/2, 116 38 Praha 1-Staré Město)
 • Ulaşım: Staroměstská metro durağı (Yeşil Hat), Staroměstská tramvay durağı
 • Film: Šíleně smutná princezna (İnanılmaz Hüzünlü Prenses)
  • Film hakkında bilgi:  Müzikal Komedi (Peri Masalı). 86 ‘. Çekya’nın popüler kültür ikonlarına yer veren zeki ve sevimli Pop-Art bir peri masalı olan bu film 1968’de çekildi. O sıralarda 20 yaşında olan besteci Jan Hammer, Sovyetler’in Çekoslovakya’yı işgal etmesinin ardından ABD’ye göç etti ve burada beste yapmayı sürdürdü; filmin diğer yıldızı Helena Vondráčková Çekoslovakya pop müzik dünyasının en sevilen divası oldu. Komünist Çekoslovakya’da yetenekli yönetmenler, siyasal anlamda sorun yaratan filmlerden kaçıp peri masalı türüne sığındı, bu da Doğu blokunda çok ünlü, çok bilinen bir janr haline geldi.
  • Yönetmen:  Bořivoj Zeman
  • Oyuncular: Helena Vondráčková, Václav Neckář, Bohuš Záhorský
  • Müzik: Jan Hammer
 • Etkinliğin Facebook sayfası: www.facebook.com/events/1857734051125620/
cekturk_cek_film_gecesi

ČeskoTurecko / ÇekTürk ÇEK FİLMİ GECESİ: İnanılmaz Hüzünlü Prenses

cekturk_cek_film_gecesi_prag

Christmas zamanını, 15 Aralık 2016 Perşembe akşamı saat 18:00’de, Çek geleneksel filmi İnanılmaz Hüzünlü Prenses’i Türkçe alt yazılı olarak izleyerek, birlikte kutlayalım!

ÇekTürk film gecelerimize göstermekte olduğunuz ilginiz için teşekkür ederiz!

NOT: Etkinliklerimizin tamamını ve Çek-Türk dünyasındaki haberleri, yenilikleri, ilanları Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz: www.facebook.com/ceskoturecko