ÇekTürk 5, Cumhuriyet 95 Yaşında

ÇekTürk 5, Cumhuriyet 95 Yaşında


Öncelikle ÇekTürk ailesi olarak, Cumhuriyet Bayramımızın 95. yılını kutlarız. ÇekTürk için de çok önemli olan bu 5. yıldönümünde, ÇekTürk’ün hikayesini, Çek – Türk dünyasında yaptığımız yenilikleri ve bizleri bekleyen güzellikleri sizlerle paylaşmak istedik. Prag Türk Büyükelçiliğimiz tarafından düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonuna da yer verdik.
Prag Türk Büyükelçiliği – Cumhuriyet Resepsiyonu, Žofin Sarayı (29.10.2018 Pazartesi)

İlk olarak, her sene olduğu gibi bu sene de T.C. Prag Büyükelçiliğimizin düzenlediği, Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonumuza davetli olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Žofin Sarayı’nda 12:00 – 14:00 saatleri arasında gerçekleşecek Cumhuriyet resepsiyonu etkinliğinden birkaç fotoğrafımızı, Büyükelçimiz Ahmet Necati Bigalı’nın açılış konuşması yaptığı fotoğrafı aşağıda bulabilirsiniz.

 

ÇekTürk : Çek – Türk Bir Ailenin Hikayesi

ÇekTürk’ü kurduğumuz 2013 yılından beri, sizlerden gelen güzel yorumlar ve geri bildirimler ile yola eskisinden daha güçlü ve motivasyon dolu devam ediyoruz. Hakkımızda yapılan haberler de motivasyonun bir parçası. Hem Türkiye hem Çekya’da, iş adamları, öğrenciler, turistlere destek olmaktan, kapsamlı hizmetler sunmaktan ve iki ülke arasında köprü olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Talepleriniz ve istekleriniz için iletişim: info@cekturk.com

ÇekTürk’ün Hikayesi: Çek – Türk bir Çiftin Hayalleri:

ČeskoTurecko / ÇekTürk, Çek eşim Milan Hnatek ile birlikte 2013 yılında Prag’da kurmuş olduğumuz, kendimizin birebir eksikliğini hissettiğimiz ihtiyaçlara cevap vermek üzere başlattığımız bir girişimdir. Hem Çekya hem Türkiye’de, hem sosyal hem iş anlamında Çek ve Türkler’e destek veren bir kurum olmadığını görüp, bu alandaki eksikliği en güzel şekilde kapatmaya karar verdik. Çek – Türk bir aile olarak, Milan’ın Türkiye’de hem eğitim hem iş tecrübeleri sayesinde, bunun bizim zaten doğamızda olduğunu farkedip, nasıl daha da profesyonel olarak yapabiliriz diye yollara düştük aslında…
ÇekTürk Kronoloji

Her detaya yer veremeyeceğimiz için, son beş senede bizim için en önemli ve dikkat çekici olanlara yer vermek istedik.
Rakamlarla ÇekTürk:

ÇekTürk’ün Bize Kattıkları:

 • Öncelikle birbirinden güzel ve değerli Çek- Türk çiftlerle, ailelerle / Çekya’da yaşayan Türkler ve Türkiye’de yaşayan Çekler tanışmamızı ve onların farklı hikayelerine tanıklık etmemizi sağladı.
 • Ekibimize gelen güzel insanlarla, güzel arkadaşlıklar ve muhtemelen ömür boyu sürecek dostluklar kurmamızı, birbirimize her anlamda destek olmamızı, yardım etmemizi ve motive etmemizi sağladı. (Gamzuş ve Sezuş ile bir ilke imza attığımız ÇekTürk Youtube videomuz için tıklayın.)
 • Yaptığımız kar amacı gütmeyen projeler ve etkinlikler, tanıtımlar sayesinde sanata, kültürel aktivitelere, spor aktivitelerine destek olmamızı sağladı.
 • Sanatsal, kültürel etkinliklere katılım göstererek, bizi de kişisel olarak zenginleştirdi ve çok şey öğretti.
 • Çek-Türk dünyasında ilkleri yapmamızı sağladı. Örneğin;
  • Türkiye hakkında Çekçe blogumuz,  Çekya hakkında Türkçe blogumuz;
  • Sadece iş – ticaret ile sınırlı kalmayıp, öğrenci ve turistlere de sunduğumuz, her geçen gün yenilerini eklediğimiz, her iki ülkede sunduğumuz kapsamlı hizmetlerimiz;
  • Sosyal ve iş dünyasını birleştiren ilk kuruluş olduk.
Galavito s.r.o. Gelecek Planlarımız:

Çek ve Türk dünyasında yaptığımız yenilikler ve birçok alanda bir ilk olmamızı, yeni hizmetler ve projeler ile devam ettirmek. Bunun için de şimdiden gelecek sene için planladıklarımızdan bazıları aşağıda:

 • Slovakya üniversiteleri ile iş birliğine girmek, Slovakya’da okulları ziyaret etmek
 • Polonya üniversiteleri ile iş birliğine girmek, Polonya’da okulları ziyaret etmek
 • Daha çok Çek üniversitesi ve Macar üniversitesine yer vermek.
 • Çekya’da dil kursları haricinde, yeni ve farklı kurslar eklemek
 • Diğer iş kollarımız olan Galavito Heating Table yeni ürnlerin test edilmesi ve daha fazla ulkeye satış yapmak.
 • ÇekTürk’un TUM yabancı öğrencilere yönelik olan versiyonu: www.livingin.cz girişimimize, Çekya’daki yabancılar için servisler eklemek

Beş senedir bizimle birlikte olduğunuz, güzel yorumlarınız, referanslarınız ve bizi, Çekya hakkında Türkçe blogumuzu ve sosyal medya hesaplarımızı (Facebook, Instagram) ilgiyle takip ettiğiniz için teşekkürler.

Prag Türk Büyükelçiliğimizin iletişim bilgileri için tıklayın.

Çekya’da ticaret, Çekya eğitim danışmanlığı, Prag turizm hizmetleri, Çekya sağlık sigortası, Çekçe çeviri gibi hizmetlerimizin tamamı için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420775177364
WhatsApp: +905354182108