Çekçe Eğitim Ücretsiz Mi?

Çekçe Eğitim Ücretsiz Mi?


Çekçe eğitim almak isteyenler, bize bu doğrultuda ulaşanlar için ÇekTürk tek adres! Evet, Çekçe eğitim Çekya’da hemen hemen her okulda ve bölümde ücretsiz. Çek Cumhuriyeti eğitim danışmanlığı ve Çekçe hazırlık eğitimi için bize ulaşın: info@cekturk.com , +420775177364
Çekçe eğitim ücretsiz mi? YouTube videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz:

Ancak Çekya’da ücretsiz eğitim yani Çekçe eğitim almaya karar vermeden önce şunları bilmelisiniz:

  • Çekçe oldukça zor bir dildir. Eğer ki başka bir Slav dili bilmiyorsanız, öğrenmeniz uzun zaman alabilir.
  • Bir senelik yoğun Çekçe kursu sonunda tabii ki belirli bir seviyeye gelirsiniz. Bu yıllık programların sonunda hedeflenen seviye en az B1, B2’dir. Ancak bu seviye derslerin tamamını Çekçe takip etmek, Çekçe yazılı sınavlara ve sözlülere girmek için yeterli midir, tartışılır.
  • Şunu unutmayın ki, okulların giriş sınavları, mülakatları var ise, o esnada ana dili Çekçe olan Çek vatandaşları ile yarışacaksanız ve onlar rakibiniz olacak.
  • Ayrıca Çekçe öğrenmek için de en azından yıllık 2.000 EUR’yu gözden çıkarmalısınız. Prag’da Çekçe hazırlık eğitimi, ekonomik seçenek için tıklayın.

“Çekçe Öğrenmek Zor Mu?” blog yazımıza ulaşmak için tıklayın.
Çekçe Eğitim Ücretsiz mi?

Evet, Çekya’da Çekçe okuduğunuz lisans, yüksek lisans, doktora programlarının hemen hepsi ücretsizdir. Bazı özel okullarda veya özel kurslarda ücret ödenmesi gerekebilecektir.

Ayrıca Çekçe öğrenmek amacıyla gideceğiniz program için tabii ki yine ücret ödemeniz gerekir. Çekya eğitim sistemi yazımız için tıklayın.

Çekçe Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Çekçe dilinin sıfırdan öğrenilmesi ve oldukça akıcı kullanılabilmesi, tüm derslerin Çekçe olarak takibi, sınavlara Çekçe olarak girilebilmesi için bizce bir sene yeterli olamayabilir. Bir buçuk, iki sene gibi bir süre tümüyle yerleşmesi için yeterli olacaktır.

Ancak tabii ki bir senede öğrenilmez diye bir kaide yok. Bu sizin çabanıza, öğrenme hızınıza, dile yatkınlığınıza ve ek çalışmalarınıza bağlı olarak ilerleyebilir. Dolayısıyla karar, en nihayetinde öğrenciye aittir.

Çekçe ve zorluklar YouTube videomuz aşağıda:

Çekçe Hakkında Diğer Yazılarımız

  • Çekçe sözlük için tıklayın.
  • Çekçe – Türkçe ortak kelimeler yazımız için tıklayın.
  • Çekçe alfabe ve telaffuz yazımız için tıklayın.
  • Çekçe öğrenme kitabı olarak tavsiye edebileceğimiz kitaplardan biri Česky Krok Za Krokem olabilir.
  • Çekçe blog yazılarımızın tamamına ulaşmak için ise buraya tıklayın.

Çekçe’ye alfabeden başlamak isteyenler için:

Çekçe hazırlık eğitimi, Çekçe kursu, Çekçe özel dersler, Çekçe çeviri ve Çekya’da eğitim talepleriniz  için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420775177364