Çek Vizesi İçin Zorunlu Çek Sağlık Sigortası

Çek Vizesi İçin Zorunlu Çek Sağlık Sigortası


Çek Cumhuriyeti Erasmus öğrencilerinin veya Çek Cumhuriyeti üniversite öğrencilerinin yavaş yavaş vizeleri çıkmaya başlıyor ve sıra geliyor Çek sağlık sigortası satın almaya! Türkiye’deki Çek Cumhuriyeti konsoloslukları ise, Çek sağlık sigortası belgenizi sadece Çek sigorta şirketleri tarafından yapılınca kabul ediyor. ÇekTürk güvencemizle sizlere UNIQA, MAXIMA, PVZP Çek sigorta şirketleri sunuyoruz.

Çek sağlık sigortası, Türkçe Çekçe çeviriler, Prag uçak bileti, Çek vizesi ve Prag konaklama için iletişim: info@cekturk.com 

Çekya Sigorta Şirketleri:

 • MAXIMA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
 • UNIQA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
 • PVZP sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
logo_maxima_pojistovna_160 logo_pojistovna_uniqa_160_160 Logo PVZP 160 x 160 px

Çek Sağlık Sigortası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Öğrenci İndirimi:
  Çek sağlık sigortanızı satın alırken, eğer Çekya’da öğrenci olacaksanız ‘öğrenciyim’ seçeceğini tıklamayı ve öğrenci indiriminizi almayı unutmayın.
 2. Çek Sağlık Sigortası Fiyatları:
  Çek sigorta fiyatları hesaplaması yaparken, her üç firmaya da bakarak online hesaplamanızı yapabilir ve size en uygun olanı seçebilirsiniz. Çünkü Çek sigorta fiyatları birçok kritere göre farklılık gösterir; yaş, kalış süresi, kalış tarihleri, öğrencilik gibi. Bazı Çek sigorta firmaları aylık bazda hesaplarken bazıları günlük hesaplama yapabilir.
 3. Çek Sağlık Sigortası- Anlaşmalı Olduğu Hastaneler:
  Çek sigortanızı satın alırken anlaşmalı olduğu hastaneleri de incelemeyi unutmayın. Sorularınız olursa bize ulaşın: info@cekturk.com
 4. Çek Sağlık Sigortası Poliçesi:
  Çek sigortanızı yaptırdıktan hemen sonra, mail adresinize Çek sigorta poliçeniz mail olarak ulaşır. Bu belgenin çıktısını alarak Çek konsolosluğuna veya başka resmi kurumlara götürmeniz yeterli olmaktadır.
Türkiye’de Sigortalı Olanlar için TR / CZ 111 Belgesi

Eğer Türkiye’de ailenizden dolayı sigortalı iseniz, TR / CZ 111 belgesi alabilirsiniz ve bu Çek sağlık sigortası yerine geçebilecektir. TR / CZ 111 belgesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Çek Sağlık Sigortası ile İlgili Diğer Yazılarımız

Çek sağlık sigortası yazılarımızın tamamı için tıklayın.

Çek sağlık sigortanızı online ve kolayca satın almak için tıklayın.
Çek sağlık sigortası ile ilgili sorularınız ve detaylı bilgi için bize her zaman ulaşabilirsiniz:

info@cekturk.com
+420 775177364