Çek Üniversiteleri: Türk Öğrencilerimizin Referansları

Çek Üniversiteleri: Türk Öğrencilerimizin Referansları


ČeskoTurecko / ÇekTürk güvencemiz ile Türk öğrencilere Çek üniversiteleri kayıt ve başvuruları için ücretsiz destek ve danışmanlık sunmaktan, ayrıca farklı danışmanlık paketleri vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çek üniversiteleri başvuruları için birlikte çalıştığımız Türk öğrencilerimizden gelen güzel yorumları duydukça daha mutlu oluyoruz.

Ayrıca Çekya eğitim danışmanlığı alanında, ayrıca Çek sağlık sigortası, Çekçe çeviriler, öğrenciler için THY uçak bileti gibi alanlarda doğru yolda olduğumuzu bir kez daha anlıyoruz. Çekya eğitim danışmanlığınız ve Çekya eğitim danışmanlık paketlerimiz için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com, +420775177364

Çek Üniversiteleri: Türk Öğrencilerimizden Gelen Güzel Yorumlar ve Referanslardan Bazıları

Pelin Türkekul, Charles Üniversitesi 2. Tıp Fakültesi, Kasım 2020 “Prag’daki üniversite başvuru sürecimden başlayarak kayıt olmama kadar geçen zamana kadarki dikkatli, özenli ve hızlı yardımları için Ece Hanım ve Milan Bey’e teşekkür ederim. Bu zorlu süreçte bana hep bir telefon kadar uzağımda olduklarını hissettirdiler. İyi ki yolum sizinle kesişmiş iyi ki sizi tanımışım. Her şey için çok teşekkür ederim.”

Esen Tunç (Pilsen şehrinde Çekçe hazırlık okuyacak Volga’nın velisi), Eylül 2020:
“Bugün oğlum vizesini aldı teşekkürler ÇekTürk, teşekkürler Ece Hanım. Çok zorlu bir süreci birlikte atlattık ve nihayet oğlum hayalini gerçekleştirme yolunda ilk adımını attı.
Her sorumuza, her sorunumuza en uygun çözümü buldunuz. Önerileriniz ve desteğinizle hatasız ve sorunsuz bir kayıt ve vize dönemi yaşadık. Belki dönem dönem sizi bunalttık. Çok emek verdiniz kendim ve oğlum adına tekrar çok çok teşekkür ederim güzel haberlerde görüşmek üzere sağlıkla kalın.”

Gülnur İşsevenler, Haziran 2020: “Ece Hanım ve Milan Bey her konuda uzman bilgileri ile profesyonel destek sunuyor. Yüksek lisans eğitimim ile ilgili , görüştüğünüz konular olsun olmasın Çekya ile ilgili aklıma takılan her konuda desteklerini esirgemedikleri için tekrar teşekkürler. Çekya eğitim, iş , vize , çeviri her konuda güvenerek kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.”

Volkan Uysal, Nisan 2020: “Çekya’da alabileceğim en iyi danışmanlık! Çek Cumhuriyeti’nde bu şekilde mükemmel koordinasyon ve iletişim, dürüst ve güvenilir hizmetlerden daha iyisi olacağını düşünemiyorum. Mükemmel bir iş çıkarıyorsunuz ve benim gibi Çekya’da entegrasyon sürecindeki kişilere çok yardımcı oluyorsunuz. Minnettarım ve size bir kez daha çok teşekkür ederim.”

A. S.  (Prag’da tıp okuyan öğrencimizin velisi), Temmuz 2019:  “ÇekTürk’ü tanımam kızımın Prag’da alacağı tıp eğitimi sebebiyle oldu. Yazıma kendilerine her şey için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çok teşekkürler sevgili Ece Hanım. Güler yüzünüz, cana yakınlığınız, hızlı geri dönüşleriniz, hangi konuda olursa olsun sorunlarımı çözdüğünüz ve en önemlisi Prag da kendimi yalnız hissettirmediğiniz için. Kızımı gönül rahatlığı ile Prag’da bırakıyorum. Biliyorum ki bir telefonum hatta bir mesajımla Ece Hanım ne gerekiyorsa anında gerekeni yapacaktır. Üstelik maddi çıkar gözetmeden. 

Şunu kesin olarak belirtmeliyim ki ÇekTürk için para öncelik değil. Öncelik işin en iyi şekilde yapılması ve bizlerin memnuniyeti. Eğer Prag’a bir şekilde yolunuz düşerse, kesinlikle ÇekTürk ailesiyle tanışmanızı tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler sevgili Ece ve Milan. Sevgiyle kalın…”

Melis Sim Yıldırım, Şubat 2019: “Prag’da bulunan Metropolitan Üniversitesi’nden gayet memnunum, kampüs ve sosyal aktiviteleri biraz kısıtlı olsa da eğitim anlamında oldukça iyi bir üniversite. Profesörler genelde VŠE’nin eski ya da şu anki profesörleri. Ayrıca Metropolitan Üniversitesi, çalışan öğrencileri destekliyor. Eğer çalışıyorsanız, üniversitede ‘individual studies’ formunu doldurup devam zorunluluğundan muaf oluyorsunuz ya da hocalarınızla görüşüp derse katılmak yerine bir makale yazabiliyorsunuz.”

Eda Salıncak, Şubat 2019: “ÇekTürk’e pozitif referans vermek isterim çünkü çok nazik ve Çek Cumhuriyeti’nde eğitim konusunda çok yardımcı oluyorlar. Çok daha fazlasını hakettiğinizi düşünüyorum.“ 

‘Çekya’da eğitim için ÇekTürk ailesine mail attığım ilk günden beridir yardımları ve hızlı dönüşleri için minnettarım, gerek bilgi paylaşımı gerekse ilgileri için ne kadar teşekkür etsem az! Stresi bol yaşanan Çekya üniversite başvuruları sıkıntılı süreci sıcak ve olumlu ve bir o kadar da anlayışlı tavırlarıyla kolayca atlatabiliyorsunuz . En önemlisi henüz dilini bile bilmeyip uzun süre kalacağınız bir ülkede kafanızdaki herhangi bir problemi çözemeyecek olsanız, şu cevabı alıyorsunuz : Neyse, ÇekTürk’e yazarım. Demem o ki  sizlere döneceklerine ve yardımcı olacaklarına dair o kadar emin olabiliyorsunuz. Çok içten söylüyorum  3-5 cümleye sığdıramayacak kadar söylemek istediğim fazla şeyler var.”

Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi – Türk Öğrenciler ile Röportaj

Çek Üniversiteleri – Referanslarımız:

Gizem Keskin, Mart 2018“Bir yıl önce Prag’da yüksek lisans için araştırmalara başladığımda kendi başımaydım ve her şeyi bizzat okullarla halletmeye çalışıyordum. Çeşitli sebeplerden başarısız geçen bu sürecin sonunda ÇekTürk’ü buldum. Tek bir mailim bana Prag’ın kapılarını açtı. Her konuda sonsuz destek verip, geçmişte yaşadığım sorunlarda dahi bana yardımcı olmaya çalıştılar ve bunu gönülden yaptıkları için kendileriyle iletişim kurmaya hiçbir zaman çekinmedim. Buradan her iki kurucusuna da çok teşekkür ediyor, bu güzel kuruluşun büyüyerek daha çok kişiye ulaşabilmelerini diliyorum. Burada yaşarken bile iletişimi koparmayıp nasıl olduğunuzu merak eden bir kuruluşla çalışmak paha biçilemez. Gerçekten isteyen ve çabalayan herkese öneririm.” 

Furkan Bucak, Nisan 2017:“Ukrayna, Macaristan gibi ülkelerde yaşadım ancak bu ülkelerdeki yardımcı eğitim ajansları hiçbir zaman beni memnun etmedi çünkü çok ilgisizlik yaşadım. Sizin bu tavrınız , karşısındaki kişi kim olursa olsun net bilgi vermeniz dolayısıyla beni çok mutlu etti. Gerçekten çok teşekkürler. Başarılarınız devamını diliyorum.”

Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi – Öğrencimiz Ebru

Seher Karadoğan, Ekim 2016: “Çabanız, gayretiniz ve özeniniz icin ne kadar teşekkür etsem az. Çok stresli ve dar bir zamanda, hayatım için gerçekten önemli Charles Üniversitesi’ne kayıt işlemimde verdiğiniz bu desteği hiç unutmayacağım. İşinize duyduğunuz saygı ve gösterdiğiniz özen gerçekten takdire değer. Siz işinizi iyi yaptığınız ve kaydımı son gününde zamanında yetiştirdiğiniz için benim hayatım değişecek, yıllardır hayalini kurduğum bir eğitime kavuşacağım.”

Çekya’da Eğitim İçin Neden ÇekTürk ile Çalışmalısınız?

Kısa Bilgi: ČeskoTurecko / ÇekTürk, 2013 yılında Çek – Türk ortaklığımızda, Prag’da kuruldu. Çek limited firmamız Galavito s.r.o. altında faaliyet gösteren ÇekTürk, senelerdir Çek ve Türkler’e profesyonel ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Çekya’da eğitim alanında ise, Türk öğrencilerimize yıllardır eğitim danışmanlığı, belgeler, çeviriler, diploma denkliği, sigorta, konaklama gibi birçok profesyonel hizmet sunuyoruz.

  1. Çekya’nın başkenti Prag’da bulunup, Çek üniversiteler ile birebir iletişimde olmak, üniversitelerdeki kontaklarımız ve okul ziyaretlerimiz sayesinde birebir kontaklarımız ile her konuyu görüşebilmek
  2. Çekya’da bulunduğumuzdan dolayı, Çekya’da başınıza gelebilecek her sorun ile birebir ilglenebilmek
    Belgeleriniz, gerektiğinde üniversite ziyaretlerimiz, yetkililer ile Çekçe iletişim fırsatımız.
  3. Çek – Türk ekibimiz sayesinde hem Çekçe hem Türkçe olarak sizlere ve Çekya’daki konularınıza birebir eğilebilmemiz
  4. Sadece Çek üniversitelerine kayıt için değil; Çekya diploma denkliği, Çekçe çeviriler, konaklama, Çekya sağlık sigortası, Çek vizesi gibi birçok alanda Türk öğrencilere destek sunmamız
  5. Çekya’ya ve Çekya’da eğitime hakim olmamız, sayısız ÇekTürk blog yazılarımızdan görüntüleyebilirsiniz.

Çekya’da eğitim danışmanlığı verdiğimiz Türk öğrencilerimizden gelen güzel yorumlar için çok teşekkür ediyoruz.

Çekya’da eğitim YouTube videomuz aşağıda:

Çekya’da eğitim (lisans, yüksek lisans, doktora, İngilizce hazırlık ve Çekçe hazırlık) danışmanlığınız için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364