Çek Üniversiteleri İngilizce Hazırlık Sınıfları

Çek Üniversiteleri İngilizce Hazırlık Sınıfları


ÇekTürk, Çekya eğitim danışmanlığı hizmeti ile, sizlere en seçkin Çek üniversitelerinde kaliteli bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Çekya eğitim danışmanlığı için iletişim: info@cekturk.com

Bu yazımızda, Prag’da ve çevre şehir / ülkelerde gezi yazılarımdan farklı olarak lisans ve yüksek lisans okumak için Prag’a gelmeyi düşünenler için Çek üniversitelerde hazırlık eğitimlerinden bahsedeceğiz.

Prag’da öğrenci olmak, bana kalırsa tam anlamıyla öğrenciliği gerektiği gibi yaşamakla açıklanabilir. Orta Avrupa’nın kalbinde olan bu şehir hem her yere yakın olması sebebiyle hem de bunun beraberinde getirdiği kültür çokluğuyla öğrenciler için en iyi seçeneklerden biri sayılabilir. Eğitim kalitesi, İngilizce eğitim ve CZK para biriminden dolayı diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ekonomik olması, Çek üniversitelerinin başta gelen avantajlarındandır. Çek üniversiteleri İngilizce eğitim okul ve bölümlerimizin tamamı için tıklayınız.

Peki, siz kararınızı verdiniz ve Çek Cumhuriyeti’nde eğitim almak istiyorsunuz. Fakat İngilizce seviyeniz yeterli değil. Endişelenmeyin! Eğer yeterli İngilizce seviyeniz varsa öncelikle İngilizce seviyenizden emin olabilmek için uluslararası geçerliliği olan IELTS, TOEFL gibi sınavlarda bazı dereceler istenebilmektedir. Bazı Çek üniversitelerinin ise kendi İngilizce seviye tespit sınavı olmaktadır. Fakat kafanızdaki diğer bir soru olan Çek Üniversiteleri İngilizce Hazırlık Okumak ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

1. University Of New York Prague, UNYP

TOEFL : 72, IELTS : 6.0 ve üzeri dil yeterliliğinizi gösteren belgeniz varsa, lisans için Prag’daki New York Üniversitesi sizi hazırlık sınıfına tabii tutmamaktadır. Fakat, daha önce eğer uluslararası geçerliliği olan bir sınavdaki veya okulun yaptığı kendi İngilizce tespit sınavından aldığınız skora göre hazırlık kategorilerinden başlamanız mümkün.

a. İkinci Dil Olarak İngilizce, Seviye 1 (ESL 1)

Süre: 1 sömestr
Haftalık ders saati: 15 (6 gramar; 6 okuma ve yazma; 3 dinleme)
Haftada beklenen ortalama harici çalışma saatleri (hazırlık, ödev): 45
Üniversite düzeyinde derslere erişim: Yok
Ders notu: Öğrenciye final sınavının sonuçlarına dayanarak Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından bir “Geçiş” veya “Başarısız” sonucu atanır.

b. İkinci Dil Olarak İngilizce, Seviye 2 (ESL 2)

Süre: 1 sömestr
Haftada mesleki ders saati: 9 (3 gramar; 3 okuma ve yazma; 3 dinleme)
Haftada beklenen ortalama harici çalışma saatleri (hazırlık, ödev): 27
Üniversite düzeyinde derslere erişim: 3-4 dönem kredisi (aşağıdaki listeden 1 ders) ile sınırlı:
Üniversite Çalışmalarına Giriş (1 sömestr kredisi)
Bilgisayarlar ve Uygulamalar (2 sömestr kredisi)
Yüksek Okul Cebiri (3 sömestr kredisi)
Dijital Fotoğrafçılık (3 sömestr kredisi)
Çizim ve Tasarıma Giriş (3 sömestr kredisi)
Resimlere Giriş (3 sömestr kredisi)
Çin Hat Sanatına Giriş (3 sömestr kredisi)

İlerleme Şeması

IBT

CBT

Diğer Sınavlar

Yerleştirme

69–71 196 – 200 TOEIC 605‐680
Czech Maturita English Leaving
Exam 2
FCE C
+ Tanımlayıcı essay
English Pre‐Composition
57 – 68 173 IELTS 5.0 or 5.5
TOEIC 500 ‐ 680
Czech Maturita English Leaving
Exam 3
EIKEN TEST Pre‐2, 2 (CEFR B1, A2)
 

ESL 2 + İngilizce Ön-Kompozisyon (şiddetle tavsiye edilir)

49 – 56 152 IELTS 4.5 (gerekirse giriş mülakatı ve makale sonuçlarına göre)
TOEIC 405-500
ESL 1
Below 49 Below 152 Below IELTS 4.5 or TOEIC 405 Hazırlık Programına başlama izni yok

2. Metropolitan University, MUP

İngilizce Online Test: Başvurunuz gönderildikten ve onaylandıktan sonra, çevrimiçi yerleşim testi için bir giriş kombinasyonu alınır (MUP’da gerçekleştirilen lisans ve lisansüstü eğitim programlarına giriş sınavında İngilizce sınavında başarılı olamayan adaylar için geçerli değil) Gerekli İngilizce bilgisi düzeyi, Avrupa Dilleri Ortak Referans Çerçevesine göre A2 / B1’dir. Bu seviyenin altındaki öğrenciler üniversitede eğitim alma hakkına sahip olamazlar.

Metropolitan University Prag, Hayatboyu Öğrenme Programı’nda yoğun bir 2 sömestrlık İngilizce kursu sunmaktadır. Bu kurs, yüksek kaliteli eğitimi garanti eder ve öncelikle İngilizce bilgisini geliştirmek isteyenler için Çek Cumhuriyeti’nde İngilizce olarak verilen üniversite eğitim programlarına katılmak için ara orta ve orta seviyedeki öğrenciler için tasarlanmıştır ( Asya Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İşletme, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları gibi) Fakat bu program, yurtdışında eğitim almanızı sağlayacak tek yeter koşul değildir!

Ders, katılımcılarının iletişim becerilerini geliştirmeyi ve onlara akademik konuları tartışmayı, karmaşık terminolojiyi anlamayı ve özel metinlerle çalışmayı öğretmeyi amaçlamaktadır. Dersler iletişimsel yaklaşıma dayanmaktadır ve öğretmenler üniversite profesörleri ve mesleki eğitim öğretmenleri arasından seçilmektedir.

Katılım Gereklilikleri:

  • Derslere en az% 70 devam
  • İlk dönem sonunda (Ocak / Şubat) yazılı sınavda% 60 minimum sonuç almak

Başarıyla Tamamlamak:

  • Final sınavında% 60’ın minimum sonucu almak – öğrenci, Diller İçin Ortak Avrupa Referans Çerçevesine (CEFR) göre B2 / C1 seviyesinde yazılı ve sözlü İngilizceyi anlayabilir, konuşabilir ve yazabilir.

Kursun İçeriği:

  • İngilizce konuşulan ülkelerin temel olguları (kültür, tarih ve güncel konular), dil bilgisi, konuşma, okuma, dinleme, kelime bilgisi, spesifik terminoloji,
  • Katılımcıların gerçek hayatta kazandıkları dil becerilerini pratiğe dökmelerini sağlayan kültür odaklı geziler
  • Akademik yıl boyunca katılımcının seçtiği başka bir yabancı dili (Yabancılar için Çek, Fransızca, Almanca, Rusça veya İspanyolca) ve iki dönem seçilen MUP’de sunulan yaz döneminde seçilen iki uzman kursuna katılma fırsatı

Bitirme Sertifikası:

Edinilen dil seviyesini kanıtlayan MUP Sertifikası: Sertifika, MUP’daki İngilizce dilindeki diğer sınavlarla eşdeğer kabul edilir ve diğer yüksek öğrenim kurumlarına başvuruda bulunmaya başvururken ya da iş ararken öğrencinin şansını arttırır; ya da final sınavında başarısız olması halinde devamının teyit edilmesi sağlanır.

Öğretim ücreti/yıl: EUR 2 099 / CZK 55 000 

Başvuru ücreti: EUR 19 / CZK 500

MUP’da birden fazla bölüme kayıt olabilirsiniz. Zaten MUP’daki başka bir bölüme kayıt yaptırdıysanız, hazırlık yılı için öğrenim ücreti indiriminden yararlanabilirsiniz:
EUR 1146 / CZK 30 000

Çek üniversitelerinde eğitim için iletişim: info@cekturk.com

3. Anglo-American University

Anglo American Universitesi

Anglo-Amerikan Üniversitesi, Yoğun Akademik İngilizce Programı adlı kurs ile öğrencilere okula girebilmeleri için gereken İngilizce yeterlilik sınavlarında başarılı olmalarını, yeterli puanı almalarını sağlamaya yöneliktir. TOEFL : 71, IELTS : 6.0 (min. 5.5 her bölümden)

Bu İngilizce kursu, okuyucular, konuşmacılar, yazarlar ve dinleyiciler olarak öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirmek ve ilerletmek için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, bu okula giriş için TOEFL sınavına girerken öğrencilerin başarılı olma şansını arttırmak amaçlanmaktadır. Ders teorik ders, okuma alıştırmaları, model sınavları, sınıf içi yazma ve tartışmalar yoluyla öğretilmektedir. Genellikle, sınıfın yarısı konuyu tartışmak, yazı yazmak ve okuma egzersizleri yapmak, dörtte birinde TOEFL sınavı alıştırmaları gerçekleştirmek ve  konferanslarla gerçekleştirilmektedir. Akademik kelime bilgisinin iyileştirilmesi üzerine, öğrencilerin üniversite eğitimlerini kolaylaştıran çok önemli bir programdır.

4. Czech University of Life Sciences (CULS)

HAZIRLIK İNGİLİZCE DERSLERİ
Çek Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nin, Prag’daki çeşitli dil kursları ile anlaşmaları bulunmaktadır. Akredite lisans ve master okumak isteyen öğrenciler için tasarlanmışlardır. Başlangıçta gerekli İngilizce seviyesi: Başlangıç seviyesi A2

İngilizce dilinde öğretilen dersler:
1. İngilizce dersinin yıllık dersi (500 saat) ve İngilizce (60 saat) – Eylül ortasında başlar ve ertesi yılın Mayıs ayında sona erer.
2. Altı aylık İngilizce Dil Kursu (350 saat) ve İngilizce (30 saat) -Ocak ayının ortasında başlar ve ertesi yılın Mayıs ayında sona erer.

Uluslararası Çalışmalar Merkezi, talep edildiği üzere diğer hazırlık dil kurslarını da sunmaktadır – yıllık ve yarı yıllık dersler 380 ila 560 veya 600 saat arasındadır. Bu kurslar, tüm akademik yıl boyunca başlar  ve bu kursları FEM CULS’den sipariş eden bireyler, sözleşmede kurs ve üniversitesinin ortak gerekliliklerine göre belirlenmektedir.

 

Çek üniversiteleri İngilizce eğitim okul ve bölümlerimizin tamamı için tıklayınız.

 

Çek üniversitelerinde lisans, yüksek lisans, doktora programları hakında bilgi, kayıt ve başvuru şartları ve daha fazlası için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775 177 364

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

sigorta insurance cekturk konaklama cekturk  ceviri translate cekturk dil kursu cekturk diploma denkligi cekturk