Çek Üniversiteleri Dünya Sıralaması

Çek Üniversiteleri Dünya Sıralaması


Çek üniversiteleri dünya sıralaması konusu, Çek Cumhuriyeti’nde eğitim almak isteyenlerin bize en sık sorduğu soruların başında geliyor. Çekya’da eğitim danışmanlığı, diploma denklik, başvuru şartları, belgeler ve Çekçe çevirileri, Çekya sağlık sigortası ve daha fazlası için bize hemen ulaşın: info@cekturk.com , +420775177364

     

  • Çek üniversiteleri YÖK denkliği yazımız için tıklayın.
  • Çekya’da eğitim ile ilgili yazılarımızın tamamı için tıklayın.
  • Çekya’da yaşam ile ilgil yazılarımızın tamamı için tıklayın.
Çek Cumhuriyeti en iyi üniversiteleri , Webometrics web sitesine göre aşağıdaki gibidir:

1. Charles Üniversitesi Dünya Sıralaması

Charles Üniversitesi dünya sıralaması listesinde ilk 500 üniversite içinde bulunmaktadır, hatta 204. sırada yer alır. Türkler arasında, “Prag Üniversitesi” olarak da bilinir. Prag’da birden fazla binası bulunmaktadır, şehrin birçok farklı bölgesine binaları dağılmıştır denebilir. Charles Üniversitesi bir devlet üniversitesidir.

1348 yılında kurulan ve Prag’da bulunan Charles Üniversitesi, Orta Avrupa’nın en eski eğitim kurumudur. Prag hukuk , sosyoloji, tarih, politika, uluslararası ilişkiler gibi konuların yanısıra, matematik, beden eğitimi gibi alanlarda da eğitim sunmaktadır.

Ayrıca, Charles Üniversitesi’nin 3 ayrı tıp fakültesi vardır ve bunlardan bir tanesi Çek Cumhuriyeti’nin en büyük tıp fakültesidir ve Doğu Avrupa’nın en iyisidir. Özellikle genel tıp alanında kendisini kanıtlamış olan Charles Üniversitesi, birçok alanda İngilizce eğitimin yanında eğer öğrenci çekçe eğitim almak isterse ücretsiz eğitim alma olanağı sunuyor.

Charles Üniversitesi 1. tıp fakültesi YouTube videomuz:

2. Masaryk Üniversitesi Dünya Sıralaması

Çekya’nın en köklü üniversitelerinden olan bu Çek devlet üniversitesi, 1911 yılında Çekya’nın ikinci büyük şehri Brno’da kurulmuştur. İsmini ise Çek Cumhuriyeti’nin hem kurucusu hem de ilk cumhurbaşkanı olan Tomáš Garrigue Masaryk’ten almıştır. Dünya sıralaması 423’tür.

Charles Üniversitesi gibi tek bir kampüste değil, şehrin farklı alanlarına dağılmıştır. Politika, ekonomi, mühendislik gibi birçok alanda eğitim fırsatı sunmaktadır.

Brno Masaryk Üniversitesi detaylı bilgi için tıklayın.
3. Çek Teknik Üniversitesi Dünya Sıralaması

Nedense Türkler arasında “Çek Teknoloji Üniversitesi” veya “Prag Teknik Üniversitesi” olarak da bilinir. Prag’daki en güzel kampüslerden birine sahiptir. 1707 yılında kurulmuştur, Orta Avrupa’nın en eski teknik üniversitesidir ve yine bir Çek devlet üniversitesidir. Dünyadaki en iyi teknik üniversitelerden biridir. Çek Teknik Üniversitesi dünya sıralaması 449’dur.

Çekya inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği gibi Çekya mühendislik alanlarının yanısıra, mimarlık, bilgi teknolojileri alanlarında da eğitim fırsatı sunar.

4. Palacký Üniversitesi Dünya Sıralaması

16. yüzyılda kurulmuş olan bu üniversite, Çekya’nın en köklü üniversiteleri arasında yer alır. Çek devlet üniversitesi olup, 8 fakülteye sahiptir. Dünya sıralamasında 602. sırada yer alır. Felsefe, hukuk, tıp (İngilizce tıp da mevcut) gibi birçok alanda eğitim fırsatı sunar.

Palacky Üniversitesi detaylı bilgi için tıklayın.

5. Brno Teknoloji Üniversitesi Dünya Sıralaması

Brno Teknoloji Üniversitesi, dünya sıralamasında 756. sırada yer alır. Çekya’nın ikinci büyük şehri olan Brno’da yer alır.

Çek Üniversiteleri Dünya Sıralaması

Çek üniversiteleri dünya sıralaması listesinin tamamına Webometrics web sitesinden ulaşmak için tıklayın.

Çekya’daki en iyi üniversitelerden diğerleri ise aşağıdaki gibi:

Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi

ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak, Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi ile Türk öğrencilerimiz için birlikte çalışıyor olmaktan ve kendilerinin resmi acentesi olmaktan dolayı çok mutluyuz. Prag Yaşam Bilimleri Üniversitesi olarak da bilinen üniversitenin detaylı sayfası için tıklayın.

Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi videomuz aşağıdaki gibi:

Liberec Teknik Üniversitesi Dünya Sıralaması

Çekya’daki en iyi mühendislik eğitimi veren teknik üniversitelerden biridir. ÇekTürk olarak uzun yıllardan beri birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.  1953 yılında Liberec şehrinde kurulan üniversitenin kısaltması TUL olarak geçer. Liberec’te yaşam yazımız için tıklayın.

Tekstil, nanoteknoloji mühendislikleri yanısıra, ekonomi ve işletme gib eğitimler de alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.
Prag Ekonomi Üniversitesi Dünya Sıralaması

ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak, Prag Ekonomi Üniversitesi ile birlikte çalışıyor olmaktan ve kendilerinin Türk öğrenciler için resmi acentesi olmaktan ötürü dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Prag Ekonomi Üniversitesi’nde işletme, ekonomi, finans gibi alanlarda en iyi eğitimlerden birini alabilirsiniz.

Çekya’da Eğitim hakkında YouTube videomuz aşağıda:

Çekya üniversite başvuru, Çekya üniversite fiyatları, Çekya üniversite şartları, Çekya üniversite bölümleri gibi Çekya’da eğitim konusunda tüm merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Çekya’da eğitim danışmanlığı, diploma denklik, başvuru şartları, belgeler ve Çekçe çevirileri, Çekya sağlık sigortası ve daha fazlası için bize hemen ulaşın:
info@cekturk.com
+420775177364