Çek Üniversiteleri 2. Dönem Başvuruları

Çek Üniversiteleri 2. Dönem Başvuruları


Çek üniversiteleri son başvuru tarihleri 2018 / 2019 akademik yılı için kapandı ve yakında Çek üniversiteleri açılıyor bile!

Ancak 2018 / 2019 akademik yılı başlangıcına yetişemeyenler için, 2. dönemden (Şubat 2019) alım yapan Çek üniversiteleri ve bazı bölümleri de bulunmakta. İşte en sık sorduğunuz sorulardan olan, ara dönemden alım yapan, birlikte çalıştığımız Çek üniversitelerini sizinle paylaşmak istedik.

Çek Üniversiteleri – 2. Dönem Eğitim Fırsatları

1. Prag’da bulunan özel bir üniversitenin İngilizce hazırlık programı, akademik yılın 2. döneminden alım yapmakta. Ancak İngilizce seviyenizin B1 olması şartı ile. Diğer detaylar ise burada: www.cekturk.com/tr/prag-ingilizce-hazirlik-egitimi

2. Çek Cumhuriyeti’nin önde gelen devlet üniversitelerinden, hatta dünya sıralamalarında ilklere girmeyi başaran köklü üniversitelerden birinde PPL (preparatory professional and language courses) denen, kağıt üzerinde hazırlık olarak geçen ancak tamamen 1. sınıf derslerinin alındığı, dolayısıyla sene uzatmadan bitirebileceğiniz bir opsiyon mevcut. Bu opsiyon, hem öncesinde denklik almanız gerekliliğini hem de TOEFL, IELTS gibi skorların zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. İşletme, ekonomi ve yönetim, enformatik gibi lisans ve yüksek lisans bölümlerini İngilizce okuyabilirsiniz.

3. Prag’a çok yakın olan Mladá Boleslav şehrinde bulunan özel bir Çek üniversitesinde lisans (staj ile birlikte) 3,5 yıl sürdüğü için, yüksek lisans için alımlar 2. dönemden yapılabilmekte. İngilizce yüksek lisans programları ise:  Corporate Finance Management in the Global Environment ve Marketing Management in the Global Environment.

Çek üniversiteleri 2. dönem son başvurular Ekim ayında, kaçırmayın! Detaylı bilgi ve kayıtlar için iletişim: info@cekturk.com

Çek üniversiteleri, Çek sağlık sigortası, Çekçe çeviriler, Prag’da konaklama ve Çekya konaklama belgesi ve daha fazlası için iletişim:
info@cekturk.com

+420 775177364