Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Çek Kristali ve Granat Taşı Prag


Çek kristali, 14. yüzyıldan beri geleneksel olarak yapımına devam edilen bir mucizedir. Çek kristallerinin tarih boyunca Dolmabahçe Sarayı dahil tüm Avrupa’daki sarayları süslediğini biliyor muydunuz? Garnet taşı ise, lal taşı olarak da bilinen, Çekya’ya özgü koyu kırmızı, bordo bir taştır. Prag’da Çek kristali, garnet taşı ve daha fazlasını satın almak içine bize ulaşın: info@cekturk.com, +420775177364, WhatsApp: +905354182108

     

Tüm yurtdışı gezilerinizin aşamalarından biri de, elbette  gittiğiniz ülkelerden alacağınız özel ve o ülkeye özgü eşyalardırÇek taşları, garnet taşı ve Prag kristali hakkındaki bu yazımız çok hoşunuza gidecek! Çek Cumhuriyeti’nden alabileceğiniz en değerli ve en Çek’e özgü hediyelik eşyalar ise, Bohemya el yapımı ürünleri , Granat taşı, Amber taşı ve pek çok Çek kristal ürünüdür.

Çek Kristali ve Güzellikleri

Çek Cumhuriyeti’ndeki hediyelik mağazalarda bu kristallerin her çeşidini bulabilirsiniz.  Çek kadınları için Çek kristallerinin çok önemli bir yeri vardır ve hemen hemen her Çek kadınının koleksiyonunda  bulunur. Gümüş ve altın üzerine işlenmiş bu takıların bereket getirdiğine inanırlar.

cekturk-cek-hediyelik-taslari-granat-bohemya-kristali cekturk--cek-hediyelik-taslari-granat-bohemya--kristali

Prag’a özgü alabileceğiniz özel ürünlerin başında Granat taşı (lal taşı) gelir. Bu taş dünyada sadece Prag bölgesinde çıkar.

Prag Granat taşı ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın.

Sert taşlarda elmas ve pırlantadan hemen sonra gelen Çek granat taşı, yarı değerli bir doğal taştır. Rengi koyu kırmızıdır. Güneşe tutulduğunda kan rengini aldığı için halk arasında kan taşı olarak da bilinir. Granat taşı pirinç tanesinin yarısından büyük olmamalı çünkü daha büyük boyuttaki taşlar orijinal değildir. Bu konuda dikkatli olmanızda yarar var.

Eğer kendinize ve sevdiklerinize biraz daha ekonomik ama yine Çek Cumhuriyeti’ne özgü ürünler almak istiyorsanız, hediyelik eşya satan mağazalarda yine Çek Cumhuriyeti’nde özgü cam ürünler, küçük çiçek vazolar alabilirsiniz.

Bir diğer Çek Cumhuriyeti’ne özgü kristal ise Bohemya Kristali. Eğer gerçek bir Bohemya kristali almak istiyorsanız Prag’da ve Karlovy Vary’de en meşhur fabrika satış mağazalarını bulabilirsiniz.

Prag’ın en prestijli caddelerinden biri olan  Parizska caddesinde, Prag’ın en büyük takı merkezi bulunmaktadır. Buradan alışveriş yapmak, randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@cekturk.com

Çek Kristali ve Genel Bilgi  cekturk--cek-hediyelik--taslari-granat-bohemya--kristali

Burada pırlanta, altın, gümüş, inci, doğal pek çok doğal taşlı ürün ile, 2000’den fazla dizaynı olan granatlı takılar,pek çok Çek kristal çeşidi, kristal avizeler,  hediyelik ürünler ve butik tasarımları bulabilirsiniz. Ayrıca bu takı merkezinde dünyanın dört bir yanından topladıkları doğal taş koleksiyonunu müzelerinde görebilir, bu taşlardan yaptıkları takı tasarımlarını  satın alabilirsiniz.

 Çek Cumhuriyeti’ne özgü kristaller, taşlar, hediyelik eşyalar daha fazlasını Prag’da en güvenli şekilde satın almak için iletişim:
info@cekturk.com
+420775177364
Whatsapp: +905354182108
     

ÇekTürk keyifli alışverişler diler !

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

turkce rehber cekturk bira bisikleti cekturk  bira spa cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk orta cag gecesi cekturk etkinlik bileti cekturk bisiklet kiralama cekturk  transfer cekturk ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk