Çek Cumhuriyeti Yeni Yıl Hazırlığı

Çek Cumhuriyeti Yeni Yıl Hazırlığı


Hepimiz yılbaşı planlarımızı yaparken Çek Cumhuriyeti de kendi yeni yıl planlarını yapmaktan geri durmuyor. Çek Cumhuriyeti yeni yıl hazırlıkları; 29 Kasım’da başlayacak olan Prag Christmas marketleri ile yeni yıl temasına hoş geldin diyecek olan ülke Noel dekorasyonuyla bu yıl da büyüleyici atmosferini koruyacak.

  • Çek Cumhuriyeti, Prag gezi talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com
  • Çek Cumhuriyeti’nde Christmas gelenekleri yazılarımız ve Prag Noel pazarları yazılarımız için tıklayınız.
  • ČeskoTurecko / ÇekTürkolarak, Çek – Türk ortaklığımızda 2013 yılından beri Çek ve Türk firmalara, bireylere profesyonel hizmetler sunmaktayız. Çekya’da eğitim, ticaret, turizm, sigorta, çeviri gibi isteklerinizin tamamı için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com , +420775177364, WhatsApp: +905354182108
  • Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:
         

Prag’da, Old Town Meydanı ve Wenceslas Meydanı’nda olmak üzere, iki ana Christmas marketinin kurulması planlanıyor geçtiğimiz yıl olduğu gibi. Prag’ın her yanını aydınlatacak olan Christmas ışıltısını ve dekore edilmiş yılbaşı ağaçlarını görmek için sabırsızlanmamak elde değil. Marketin kurulacağı 29 Kasım tarihi, aynı zamanda Old Town Square’de yer alacak olan Christmas ağacının da (17.00’da ) aydınlatılacağı gün.

  

Sadece alışveriş amacı taşımayan, ülkenin geleneksel lezzetleriyle de tanışmanızı sağlayacak yılbaşı marketlerini ziyaret etmenizi; şehrin tadını çıkarmanızı öneriyoruz. Prag’daki tüm Christmas marketler için tıklayınız. 

31 Aralık 18.00′ da başlayıp gece yarısına kadar sürecek olan Prag’da yılbaşı kutlamaları ise yine şehrin en gözde alanlarından olan Old Town ve Wenceslas Square’ da yer alacak. Hepimizin merakla beklediği havai fişek gösterisi için tarih henüz netleştirilmedi.  31 Aralık’ta saatlerimiz 00.00 ‘ı gösterirken ya da 1 Ocak 18.00’ da gösterinin gerçekleştirileceği düşünülmekte. Vltava Nehri üzerinde ,Střelecký Island ile Charles Bridge arasında kurulacak olan havai fişek gösterisi ile ilgili detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

Peki Çekler Noeli nasıl geçirirler? Noel gelenekleri nelerdir? Videomuz aşağıda:

Prag’da yılbaşı etkinlik rezervasyonlarınız (Prag Orta Çağ gecesi, Çek folklorik gecesi, Mozart konseri, Vltava Nehri tekne turu…) ve diğer turizm talepleriniz (transferler, Türkçe rehber, geziler) için iletişim:
info@cekturk.com 
+420 775177364
Whatsapp: +905354182108

     

İlginizi Çekebilecek Hizmetlerimiz:

orta cag gecesi cekturk turkce rehber cekturk tekne turu cekturk transfer cekturk bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk  etkinlik bileti cekturk  ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583    pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  images