ÇEK CUMHURİYETİ OYUNU KULLANDI

ÇEK CUMHURİYETİ OYUNU KULLANDI


Konsolosluğumuzda sandıkların kapanmasına neredeyse 1 saat kala, Türkiye’de ise seçimlerin yapılmasına 1 hafta kala heyecan dorukta! Türkiye’de ise, seçimlerden dolayı kış saatine geçilmesi ertelendiğinden dolayı, kafalar biraz karışık…

Seçimlerden önce, konsolosluğumuzdan gelen maili, aşağıda sizinle bir kez daha paylaşmak isteriz : 

Değerli Vatandaşlarımız,

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimizde kurulacak sandıkta oy kullanmalarını teminen aşağıdaki hususların dikkate getirilmesinde fayda görülmüştür.

Yurt Dışı Seçmen Sorgulama: https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

25 Ekim Pazar günü Büyükelçiliğimizde kurulacak olan sandık yerel saatle 09.00-21.00 saatleri arasında açık olacaktır. Pazar günü saat 21.00’den önce oy kullanmak amacıyla seçim alanına gelen tüm seçmenlerin işlemleri tamamlanana kadar sandık açık tutulacaktır.

Yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın ayrıca, gümrük kapılarında 8 Ekim-1 Kasım 2015 tarihleri arasında oy kullanmaları da mümkündür.

En iyi dileklerimizle,

T.C. Prag Büyükelçiliği

Turkish_embassy_Prague_7675

Aynı zamanda, yurt dışından da OY VE ÖTESİ‘nin bir parçası olarak da seçimlere destek verebileceğinizin altını çizmek ister, bilgilerini aşağıda paylaşmak isteriz :

oy_ve_otesi

Vatana, millete şimdiden hayırlı olsun! Aydınlık, güzel, barış içinde bir Türkiye dileğimizle…