Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Neden Brno’da Eğitim Almalısın?


Çek Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci şehri Brno’dur. Çekya’nın en büyük şehri ve başkenti ise Prag şehridir. Brno, öğrencilerin şehri olarak da bilinir çünkü Brno, Çek Cumhuriyeti’ndeki en yüksek öğrenci oranına sahip şehirdir. Brno üniversiteleri uluslararası okullar olduğu için yabancı öğrencilerle doludur fakat aynı zamanda pek çok Çek öğrenci de vardır, hatta Çek öğrencilerle arkadaş olup yerel tüyolar verebilirler. Brno’da eğitim fırsatları ve Brno üniversite fırsatları için tıklayın.

Çekya’da eğitim danışmanlığı, diploma denklik, başvuru şartları, belgeler ve Çekçe çevirileri, Çekya sağlık sigortası ve daha fazlası için bize hemen ulaşın: info@cekturk.com , +420775177364

  • Çekya’da Erasmus yazılarımızın tamamı için tıklayın.
  • Çekya’da eğitim yazılarımızın tamamı için tıklayın.
  • Brno gezi yazımız için tıklayın.

Brno, Çek Cumhuriyeti’nin Moravia bölgesinde bulunmaktadır ki burası da güzel şaraplarıyla ünlüdür. Bu şehri kesinlikle çok seveceksiniz! Brno’nun avantajlarını saysak bitmez fakat öğrenciler için avantajlarından biri Viyana’ya, Bratislava’ya, Berlin’e, Budapeşte’ye ve Prag’a çok yakın olması, yani Brno’nun birçok şehre yakın olması öğrenciler için büyük bir fırsattır.

Bir diğer avantajıysa Brno’nun Prag’dan daha ucuz olması, yani yine yüksek hayat standartlarına sahip olup düşük bütçeyle bir yaşam sürebilirsiniz. Bir öğrenci olarak, bir şehirden daha ne bekleyebilirsiniz ki!

brno-czech-republic

Brno’da Eğitim ve Avantajları

Brno , eğitim açısından öğrencilere birçok fırsatlar sunar. Birden çok üniversite ve onlarca İngilizce bölüm seçeceği ile, birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapar. Hem kaliteli, hem ekonomik bir eğitime Brno şehrinde ulaşabilirsiniz. Brno’da yaşam masrafları da, Prag’a nazaran daha düşük olduğundan, öğrenci dostu bir şehirdir.

Brno’da eğitim almak istiyorsanız, Brno teknoloji Üniversitesi, Masaryk Üniversitesi, Mendel Üniversitesi, Veterinerlik ve Farmasötik Araştırmalar Üniversitesi gibi Çek üniversitelerine başvuru yapabilirsiniz. Çekya size her alanda olduğu gibi, eğitim danışmanlığı, konaklama, sigorta, Çek vizesi gibi konularda da hizmet sunmaya hazır.

Çekya’da eğitim danışmanlığı, diploma denklik, başvuru şartları, belgeler ve Çekçe çevirileri, Çekya sağlık sigortası ve daha fazlası için bize hemen ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775 177 364