PRAG 7. GELENEKSEL FRANSIZ MARKETİ


Geleneksel Bastille Günü  veya diğer ismiyle Fransız Ulusal Günü, geleneksel olarak dünyanın bir çok ülkesinde sokak festivali olarak kutlanıyor.

French Market Bu yıl yedincisi düzenlenen Fransız Market “Le marché du 14 juillet” Na Kampě, Prag 1’de, Charles köprüsünün yanı başında 10-14 Temmuz 2014 tarihleri ve 10:00 – 22:00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Geleneksel peynirlerini, sosis, pâté, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, krep, enfes Fransız şarapları, şampanyaları, lavantadan yapılmış çeşitli ürünleri ve Fransız kültürüne has daha bir çok ürünü bu pazarda bulabilirsiniz. Ayrıca Fransız Market websitesindeki katılımcı listesini inceleyerek, sizi ne gibi lezzetler bekliyor öğrenebilirsiniz.

Bu geleneksel pazarda, Fransız kültürüne ait geleneksel yiyecek ve içecekleri tatma ve satın alma olanağının yanı sıra, arkadaşınızla ya da ailenizle birlikte festival alanındaki masalardan birine oturup, büyüleyici Fransız müziği eşliğinde (ve elbette üç renkli Fransız atmosferi altında) bu lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Ek olarak; Fransız Market etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca etkinlikler ile ilgili diğer detayları ”Francouzský trh” facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Francouzsky trh