5. Dünya Ebru Günü Prag’da Devam Ediyor

5. Dünya Ebru Günü Prag’da Devam Ediyor


Heyecanla beklediğimiz 5. Dünya Ebru Günü21-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag‘da, Dünya Ebru Günü’nün kutlanmasında ve Ebru Sanatı’nın UNESCO’nun Dünya Kültürel Miras Listesi’ne girmesinde etkili olan Atilla Can‘ın yaptığı açılış konuşmasıyla coşkulu bir şekilde başladı.

5-dunya-ebru-gunu-prag-5th-world-ebru-day-prague-cekturk

Yaklaşık 40 ülkeden sanatçının katıldığı ve yaklaşık 50 ülkenin takip ettiği 5. Dünya Ebru Günü, ünlü sanatçılar tarafından verilen açık derslerle devam ediyor. Resmi programa buradan ulaşabilirsiniz.

atilla-can-5-dunya-ebru-gunu-prag-5th-world-ebru-day-prague-cekturk

5. Dünya Ebru Günü Prag’da

Kendinizi Ebru Sanatı’nın içinde bulacağınız bu serginin ilk gününde,  Attilla Can, Antonio Velez Celemín, Yusuf Akkaya ve birbirinden değerli birçok Ebru sanatçısı tarafından verilen açık dersler ilgiyle izlendi. Ziyaretçiler sergi boyunca devam edecek olan atölye çalışmalarında Ebru yapmanın tadına vardılar.

atolye-calismalari-5-dunya-ebru-gunu-prag-5th-world-ebru-day-prague-cekturk

İlk gün olan 21 Kasım Pazartesi gecesinde düzenlenen kokteyl resepsiyona, Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçimiz Ahmet Necati Bigalı ile birlikte Filistin, Cezayir, Yunanistan, Lübnan, Azerbaycan ve Kuveyt temsilcileri de katıldı.

img_5894

5. Dünya Ebru Günü’nde sergilenen eserlerin satışından elde edilecek gelirler 3 farklı yerel gönüllü kuruluşa bağışlanacaktır. Bunlar: People in NeedZdravotní klaun, Sluneční paprsek.

img_5890

img_5933

Siz de etkinliğe katılıp, dünyanın bir çok ülkesinden ebru sanatçılarının eserlerinin yer aldığı sergiyi gezebilir, workshoplar ile öğretmenlerden bir çok ebru tekniği öğrenebilir, hem de ebru aşıklarının güzel hikayelerini dinleyerek, kendiniz de ebru sanatını özgürce deneyebilirsiniz!

ebru-day-poster

27 Kasım 2016 Pazar gününe kadar, Prag Lucerna Galeri’de devam edecek olan 5. Dünya Ebru Gününe katılım ve sorularınız için iletişim: info@cekturk.com 

img_5913

Etkinliğin resmi websitesi ise: ebru-world.com

img_5921