23 Nisan: Karanlıktan Aydınlığa Kavuştuğumuz Gün

23 Nisan: Karanlıktan Aydınlığa Kavuştuğumuz Gün


ÇekTürk / ČeskoTurecko ekibi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlar, bu vesile ile Büyükelçiliğimiz konutunda 26 Nisan 2014, Cumartesi günü saat 11:30’da gerçekleşecek olan töreni hatırlatmak isteriz. Prag Türk büyükelçiliğimiz, her sene bayramlarımızı törenler ile kutlar.

Ulu Önder Atatürk’ümüzü bugün de büyük bir şükran ve özlemle anarken, bugüne ait olan “23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür.” deyişini hatırlatarak, tekrar aydınlıklara kavuşacağımız günleri yürekten dileriz.
Atatürk

23 Nisan Çocuk Bayramını her sene yapılan gösterilerle, okullardaki törenlerle güzel şekilde hatırlarım. Televizyonlarda hep çocuklara yönelik programlar ile içimiz kıpır kıpır olurdu. Dünyada çocuklara bu kadar değer veren bir lider olarak Atatürk’e bu bayramı çocuklara armağan ettiği için çok şey borçluyuz.

Sonuç olarak çocuklar bir ülkenin geleceğidir, onlara verilen önem ve eğitim, bir ülkenin geleceğini belirler diye düşünüyoruz. Bu konuda da öngörülü olan Atatürk’e minnettarız.
Çekya’da tüm istek ve ihtiyaçlarınız için bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Size her zaman destek olmaktan çok büyük mutluluk duyarız:
info@cekturk.com
+420775177364
Whatsapp: +905354182108