19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız


Türkiye’de resmi tatil olan 19 Mayıs Atatürk’ümüzü anma, Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun!

Bu bayramın tarihçesine bakacak olursak, 20 Haziran 1938 tarihli kanunla “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanan bu ulusal bayramın adı 12 Eylül darbesinden sonra Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı adını almıştır. Her sene spor gösterileri ile genellikle stadyumlarda kutlanır.
Bizler de küçükken, okullarımızdaki sınıf arkadaşlarımızla beraber gösteriler yapar, kırmızı kıyafetlerimizi giyerdik. Ellerimizde bayraklarımızla, güzel törenlerle ve spor gösterileriyle her zaman bu bayramımızı anıyoruz.

Atatürk 19 Mayıs Gençlere Mesajı

“Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz… benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

– Mustafa Kemal Atatürk
Çekya’da istek ve ihtiyaçlarınız, profesyonel hizmetlerimiz için bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364
Çekya’daki hizmetlerimizin tamamı için tıklayın.