Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Yatırım Teşvikleri


Çek Cumhuriyeti’ne yatırım yapan yatırımcıların, “Yatırım Teşvikleri” adı altında pek çok finansal yardım alabildiğini biliyor muydunuz? Çek ya da yabancı tüzel kişilerin veya iş kurmayı planlayan bireylerin başvuruları kabul edilmekte.

Yatırım Teşviği Verilen Alanlar:
-Endüstri
-Teknoloji merkezleri
-İş destek hizmetleri

Yatırım Teşvik Çeşitleri:

-Kurumsal gelir vergisi teşviki

Şirketiniz yeni kurulmuş ya da yatırımınız mevcut kuruluşunuzun genişlemesi formunda olacak ise 10 yıla kadar kurumsal gelir vergisinden muaf tutulabilir.

 

-Uygun fiyatlarla arazi transferi

Uygun fiyatlarla yatırımınız için arazi, hatta devlet ya da belediyeler tarafından alt yapısı oluşturulmuş tesisler satın almanız mümkün. Arazinin piyasa fiyatı ile satış fiyatı arasındaki fark yatırım teşviği olarak kabul edilir.

 

-İş oluşturma ve eğitim teşviki


İş oluşturma teşviki, her çalışan için 200,000 CZK olarak belirlenmiştir. Eğitim yardımı ise şirket büyüklüğüne bağlı olarak değişmekte olup eğitim masraflarının %25, %35 ya da %45’ini kapsamaktadır. Hatırlatmak isterim ki bu yatırım teşviği, ulusal işsizlik oranından en az 0.5 fazla olan bölgelerdeki yatırımlar için geçerlidir.

 

-Sermaye yatırımına hibe desteği


Yatırım sermayesi desteği sadece stratejik yatırım projeleri için verilmektedir. Üretim tesisleri ve teknoloji merkezleri bu sınıfta yer almaktadır. Bu kategorideki projeler için mali standart yatırım teşvikleri yanı sıra, maliyetlerin % 5’ine kadar finansal destek sağlanmaktadır.

 

Çek Cumhuriyeti’nde Yatırım Teşviki Başvurusu ile ilgili tüm sorularınız ve sizlere bu alanda destek olmamız ve diğer talepleriniz için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775 177 364

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

ceviri translate cekturk pazar_arastirmasi cekturk reklam cekturk fuar cekturk

cekturk-ticaret-lisansi-zivnostensky-list- ise alim cekturk ticaret_destegi cekturk toplanti_odasi cekturk