Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

LUCIE SEMANSKÁ


IMG_1475Türkiye hakkında malesef hala pek çok ön yargı var. Dürüst olmak gerekirse, Türkiye’ye gidip Türkler’le tanışmadan ve onların kültürlerini, hayat tarzlarını görmeden önce bu ön yargılara ben de sahiptim. Bu nedenle ÇekTürk projesine katıldım. Bu projenin Çekler’e Türkiye’yi, Türkler’i ve onların kültür ve yaşam stillerini çok daha iyi tanıtacağına inanıyorum.

 Üniversite öğrenimim sırasında, ESN kulüp üyelerinden biriydim ve Türkiye’den Erasmus programı ile Çek Cumhuriyeti’ne gelen pek çok insanla tanışma fırsatı buldum. Her zaman bana karşı nazik ve yakın davrandılar. Onlar sayesinde Türkiye’yi daha iyi tanıyabildim. Baklava, rakı gibi geleneksel Türk lezzetlerini denedim, basit Türkçe ifadeler öğrendim, hatta Star Wars’ın Türk versiyonunu bile izledim,. Eylül ayında gerçekleştirdiğim Türkiye ziyareti, Türkiye’ye yapacağım kapsamlı seyahatin başlangıç noktasıydı.

ÇekTürk projesinde yer alma şansı bulduğum için çok mutluyum. Henüz yolun başındayız ve düşündükçe heyecanlandığımız yüzlerce fikrimizle her geçen gün yeni adımlar atıyor olacağız.