Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Çek Cumhuriyeti Sigorta


Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası, Çekya’da ister öğrenci, ister turist veya iş adamı olun, Çek vizesi için gerekli olanların başında gelir. ÇekTürk, Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası sunmaktan mutululuk duyuyor.

Eğer Çek Cumhuriyeti’nde kısa dönem (90 günden az) kalacaksanız Temel (Acil Durum)  Sağlık Sigortası yaptırmanız yeterli.

Acil durum sağlık sigortası, gerekli müdahalenin şart olduğu durumları ve  hastanede tedavi  hizmetlerini kapsar. Bu sigorta türü Çek Cumhuriyeti’nde kısa dönem (90 günden az) kalmayı planlayanlar ve toplum sağlığı sistemine dahil olmayan bireyler için tavsiye edilir. Bu sigorta türü, bir kazanın sonucu ortaya çıkan masrafları  ya da ani rahatsızlıkları kapsadığı gibi  ayrıca kişinin kendi ülkesine geri dönüşüyle ilişkili masraflarını da içerir. 

Eğer Çek Cumhuriyetinde uzun dönem (90 günden fazla) kalacaksanız, Kapsamlı Sağlık Sigortası  yaptırmalısınız.

Kapsamlı sağlık sigortası Çek Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalacak yabancıların  uzun dönem vize ya da uzun dönem oturum izni, vize uzatma veya ikamet almak isteyenler için vize başvurusunda sunulması gereken sigorta türüdür.  Aynı zamanda AB vatandaşı olmayan Erasmus öğrencileri de Kapsamlı Sağlık Sigortası çıkarmaları gerekmektedir.

Bu sağlık sigortası, halk sağlık sigortasına çok benzerdir. Bu sigorta türü önleyici ve dispanser sağlık korumasının yanında hamilelik ve doğumu da karşılamaktadır. Çek Cumhuriyeti’nde geçerliliği kabul edilmemiş bir kapsamlı sağlık sigortası olmadan uzun dönem vize (geçici ikamet)  yada ikamet elde etmek mümkün değil.

Maxima Pojistovna

Maxima Sigorta Firmasından kapsamlı veya acil durum sağlık sigortası

Uniqa Pojistovna

Yalnızca istediğiniz ay kadar sigorta yapabilirsiniz. Türkçe form mevcuttur

Logo PVZP 160 x 160 px

VZP Pojistovna

PVZP, VZP ČR’nin bir alt koludur. Çok fazla sayıda hastane ile anlaşması vardır

5/5
Satın aldığım Çek sağlık sigortamın tarihlerini değiştirmeyle ilgili sorunum kısa sürede halledildi. Yardımlarınız için size, ÇekTürk’e çok teşekkür ederim.
Necati Mert Mahmutoğlu
Ağustos, 2017
5/5
Çek sigorta şirketinin bana gösterdiği kaza sigortası ile ilgili maddeyi okuluma gösterdiğimde kabul ettiler, bir sıkıntı çıkmadı. Yardımınız sayesinde sıkıntısız geçirdim bu süreci, tekrar teşekkür ederim.
Yağmur Özdoğan
Haziran, 2019
5/5
Çek sağlık sigortamı, sizin yönlendirmeniz sayesinde PVZP firmasından yaptırdım. Dediğiniz gibi, mail adresime yollanan sigorta poliçesinin Çekçe çıktısını almam yeterli oldu. Çekya sigorta satın alma işlemimi kolaylaştırdığınız için teşekkür ederim.
Kağan Bilgiç
Haziran, 2019

Maxima Pojistovna

Maxima Sigorta Firmasından kapsamlı veya acil durum sağlık sigortası

Uniqa Pojistovna

Çekya'nın en büyük sigorta firmasıdır. Yalnızca istediğiniz ay kadar sigorta yapabilirsiniz. Türkçe form mevcuttur

Logo PVZP 160 x 160 px

VZP Pojistovna

PVZP, VZP ČR’nin bir alt koludur. Çok fazla sayıda hastane ile anlaşması vardır.

Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası ile ilgili sorularınız için: info@cekturk.com