Çek Sağlık Sigortası Covid Kapsar mı?

Çek Sağlık Sigortası Covid Kapsar mı?


Tüm dünyada olduğu gibi, Çekya’da da ikinci dalga pandemi yaşanması sebebi ile, bize en sık sorduğunuz soruların başında geliyor, Çek sağlık sigortası covid kapıyor mu? sorusu. Bu yazımızda bunun detaylarına ve cevabına değineceğiz.

Peki Çek sağlık sigortası covid kapsar mı?

Çek sağlık sigortası covid testi ve covid tedavisi kapsıyor mu?

Çekya kapsamlı (comprehensive) sigorta türlerinin hepsi covid masraflarını karşılıyor. Ancak tabii ki önceden bu tedaviyi görmüyor olmanız gerekli. Ayrıca Çekya’da doktorunuzun sizi covid tedavisi için Çekya’daki ilgili kuruma yönlendiriyor olması gerekli. Bir de Çek sağlık sigortası, covid testini kapsamıyor.

Bizim çalıştığımız üç Çek sigorta firmasının (UNIQA, MAXIMA, PVZP) Her üç firmanın da verdiğe bilgi benzer, bir tanesi ise örnek olarak, İngilizce dilinde aşağıda:

”The insurance covers the examination (except for the test without the recommendation of a hygiene station or a doctor) and also for the treatment of the COVID-19 virus. The COVID-19 virus is not explicitly listed in the insurance conditions, the insurance covers it like any other virus or contagious disease.”

Çekya Sağlık Sigortası

Size sunduğumuz 3 büyük – güvenilir Çek sigorta firmasından hesaplamanızı yapabilir ve size en uygun olanı kolayca online ödeme yaparak alabilirsiniz:

Not: Çek sağlık sigortası fiyatları birçok kritere (yaş, kalınacak süre, kalınacak tarihler, öğrencilik durumu, firma vb.) göre değiştiğinden dolayı, en sağlıklısı size sunduğumuz 3 büyük – güvenilir Çek sigorta firmasından hesaplamanızı yaparak, size en uygun olanı kolayca online ödeme yaparak almanız olacaktır:

!! Çekya’da 90 günden fazla kalacaksanız, kapsamlı sağlık sigortası (comprehensive health insurance) yaptırmanız istenir. Çekya’da uzun dönem kalacaksanız, en az 60.000 EUR teminatlı sigorta yaptırmanız istenir.

!! Sigorta formunu doldurup, online ödemenizi yapmanızdan hemen sonra sigorta poliçeniz, formda belirttiğiniz mail adresinize Çekçe olarak ulaşır. Bunun çıktısını alarak, konsolosluğa veya diğer resmi kurumlara götürmeniz yeterli olmaktadır.

!! Öğrenci iseniz formda ‘öğrenciyim’ seçmeyi ve öğrenci indiriminizi almayı unutmayın.

++ Çek sağlık sigortası hakkında sayfamıza ulaşmak için tıklayın

++ TR CZ 111 belgesi hakkında yazımız için tıklayın.

DİĞER KORONAVİRÜS YAZILARIMIZ:

  • 1 Nisan 2020 tarihli, Çekya’da koronavirüs salgını birinci ay yazımız için tıklayın.
  • 22 Mart 2020 tarihli Çekya Sağlık Bakanı ve Koronavirüs Mücadelesi yazımız için tıklayın.
  • 12 Mart 2020 tarihli, Çekya’da koronavirüs nedeniyle OHAL yazımız için tıklayın.
  • 1 Nisan 2020 tarihli yazımız için tıklayın.
  • 22 Nisan 2020 tarihli, Çekya sağlık bakanı hakkında yazımız için tıklayın.
  • Çekçe koronavirüs kelimeleri yazımız için tıklayın.

Çekya’da eğitim, ticaret, turizm, sigorta, çeviri ve daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364