Prag’da Türk Düğünü ve Mutlu Son

Prag’da Türk Düğünü ve Mutlu Son


Sevgili Aslı Gümüşel ve eşi Yaşar Gümüşel, ČeskoTurecko / ÇekTürk ailemiz ile ilk kez 2015 Ağustos ayında iletişime geçtiler. Aslı Hanım’ın sesi oldukça heyecanlı ve pozitif geliyor, Prag’da yapacağı düğünün heyecanı adeta telefon ile İstanbul’dan Prag’daki ofisimize kadar geliyordu. 🙂

  • Prag’da düğün talepleriniz için iletişim: info@cekturk.com, +420775177364
  • Prag’da Türk düğünleri ve çiftlerimizin Prag’da romantik hikayelerini okumak için tıklayın.

Prag’da Türk Düğünü : Aslı ve Yaşar

Kendisi ÇekTürk ailemizden, 7 Ekim 2015 tarihinde Prag’da yapılacak olan düğünü için, özellikle hazırlık aşaması için destek istedi ve biz de her alanda Türk vatandaşlarımıza destek vermekten memnuniyet duyarak, kendisine fotoğraf çekimleri, düğün misafirleri için araçların ayarlanması ve profesyonel saç – makyaj hazırlıklarına kadar destek verdik. Kendilerine destek vermek, heyecanlarını paylaşmak oldukça keyifliydi. Tüm bu sürecin sonunda ise güzel düşüncelerini duymak ve yüzlerindeki mutluluğu görmek bizim için her şeye bedeldi!
 

Aşağıda güzel gelin Aslı Gümüşel ile yaptığımız röportajı bulabilir, Prag’da düğün heyecanını kendi cümleleriyle okuyabilirsiniz :

1) Öncelikle kısaca sizi ve eşinizi tanıyabilir miyiz?

Biz birbirimizi ortaokul zamanlarımızdan tanıyoruz. Aslında arkadaşlığımız da yoktu ama yıllardır tanışırdık. Üniversitede de aynı kampüste farklı fakültelerde okuduk. Arkadaşlığımızsa  1, 1 buçuk sene önce başladı. Aşkımız dostluğumuzla başladı, biz birbirine çok aşık ama herşeyden önce birbirini seven sayan bir çiftiz. Evlilik kararını ise hayatı birlikte paylaşabilmek için aldık çünkü ikimiz de birbirimizde bulduğumuz huzuru hayatta hiç bir şeye değişmeyiz.

2) Neden Prag’da evlenmeye karar verdiniz, Prag’ın sizin için özel bir anlamı var mı? Prag’dan önce aklınızda başka yerler var mıydı?

Neden Prag? Aslında özel bir sebebi yok benim hayalim herzaman Avrupa’da yakınlarımın yanımda olduğu ufak bir seromoniydi, eşim de bu isteğimi bütün detayları  ile gerçekleştirdi. Prag’a ikimiz de ilk kez evlenmek için geldik, şehri gezecek iki günümüz vardı düğünümüzden önce ve aşık olduk. Gerçekten muhteşem bir şehir, çok romantik ve tam bir rönesans şehri. İyi ki Prag’da evlendik diyoruz, hatta ilk yıldönümümüzü pragda kutlayacağız.

3) Kısaca düğün hazırlıklarınızdan bahseder misiniz? Çek Cumhuriyeti’nde dil anlamında veya resmi anlamda herhangi bir zorluk yaşadınız mı?

Bu soruya cevabım şöyle olacak; rüya gibi oldu her şey ve çok kolay oldu. CekTürk ailesinin organizasyondaki yardımları ve bir gelinin ihtiyaç duyabileceği her konuda yardımcı olması gerçekten işimi çok kolaylaştırdı. Saç makyaj vb. konular gelin için çok önemli konular ve ben bu anlamda şanslı bir gelindim, ÇekTürk ailesinin yönlendirdiği profesyonel ekiple, hazırlıklarım hem çok eğlenceli oldu hem de çok mutlu oldum.


4) Prag’de düğün yapmak / evlenmek isteyen diğer çiftlere (özellikle Türk çiftlere) ne söylemek istersiniz?

Eğer bize özel olsun romantik , stresten uzak olsun diyen çiftlerdenseniz Prag evlenmek için muhteşem bir şehir. Biz hiç bulunmadığımız bir ülkede evlenmeye karar verdik ve her anısı sadece bize ait oldu, her şey muhteşem oldu.

5) Son olarak ÇekTürk ile ilgili yorum ve fikirlerinizi alabilir miyiz? Bu süreçte ÇekTürk ile birlikte çalışmak sizin için nasıldı?

Daha önce hiç görmediğimiz bir şehir olan Prag’da evlenmeye karar vermek aslında riskli bir durum. Ancak o noktada ÇekTürk aracılığıyla ulaşımdan kuaföre, kuaförden fotoğraf çekimine kadar  her detayda soru sorabilmek ve bunu İngilizce ve Türkçe yapabilmek, her soruya anında cevap alabilmek büyük bir kolaylık ve güven verdi. O yüzden sizinle çalışmamızın  bu özel günümüzün rüya gibi yaşanmasına büyük katkısı oldu.

❤ ❤ ❤ GÜMÜŞEL ÇİFTİNE BİR ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLİYORUZ. ❤ ❤ ❤

Prag’da düğün için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420775177364